skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

توسعه ابزارهای نظارتی دیجی‌کالا برای کنترل کالاهای غیراصل

تحریریه پیوست

۱۹ اسفند ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

به دنبال گسترش اعتراضات کاربران دیجی‌کالا نسبت به عرضه کالاهای غیراصل در این فروشگاه اینترنتی، این پلتفرم فروش کالا، با انتشار بیانیه‌ای مطبوعاتی، از توسعه ابزارهای نظارتی برای کنترل کالاهای غیراصل خبر داده است.
به گزارش پیوست، در ماه‌های گذشته برخی از کاربران دیجی‌کالا در شبکه‌های اجتماعی مدعی شده‌اند فروشندگان این فروشگاه اینترنتی اقدام به ارسال اجناس غیراصل برای مشتریان خود کرده‌اند.

دیجی‌کالا در پاسخ به این اعتراضات در متن بیانیه مطبوعاتی خود اعلام کرده که حدود سه هزار کالا از مجموع یک میلیون و دویست‌ هزار کالا (کمتر از نیم درصد) چنین شرایطی داشته‌اند؛ که در عنوان آن‌ها هم، متفرقه بودن برند این کالاها مشخص شده است. با این حال دیجی‌کالا تاکید کرده که در دو سال گذشته در حال به روزرسانی استانداردهای عملیاتی خود برای حفظ پلتفرم مارکت‌پِلیس به عنوان فضایی امن و قابل اعتماد برای خرید بوده است.

بر اساس متن این بیانیه، هرچند ضمانت اصالت کالا از اصول جدی و غیرقابل نقض دیجی‌کالا از ابتدای شکل‌گیری تاکنون بوده؛ اما تفکیک کالاهای اصل و غیراصل از یکدیگر، یکی از پروژه‌های جدید دیجی‌کالا برای حفظ حقوق معنوی برندهای معتبر و حمایت از مشتریان و فروشندگان دیجی‌کالا است.

این فروشگاه اینترنتی در بیانیه خود تاکید کرده که کالاهایی که تولیدکننده‌ آن، برندها و نمایندگی‌های اصلی نیستند، همواره با نشان برند متفرقه در دسترس مشتریان قرار می‌گرفتند؛ اما از این پس برای شفافیت بیشتر، در عنوان کالا هم به غیراصل بودن آنها اشاره می‌شود.

دیجی‌کالا دلیل وجود کالاهای غیراصل در بازار ایران را عدم حضور نمایندگی رسمی بسیاری از برندها دانسته و اعلام کرده است که این معضل در بسیاری از کشورهای دیگر نیز وجود دارد و فروشگاه‌های آنلاین معتبر جهان از جمله آمازون و ای‌بی، هر کدام با توجه به شرایط و قوانین خاص کشور محل فعالیت، سازوکار ویژه‌ای برای مقابله با آن در نظر گرفته‌اند.

براساس بیانیه دیجی‌کالا راه‌حل این فروشگاه اینترنتی برای مبارزه با کالاهای غیراصل و شفافیت کامل در این بخش، توسعه ابزارهای نظارتی، بهره‌گیری از تکنولوژی‌های تشخیص خودکار و پردازش تصاویر در ورودی‌های مرکز پردازش کالا برای نظارت کامل بر همه‌ کالاهای ورودی از ۳۰ هزار فروشنده مارکت‌پلیس است.

این فروشگاه اینترنتی در بیانیه خود یادآور شده که فروشندگان در پلتفرم مارکت‌پلیس این پلتفرم تعهد به تضمین اصالت کالا دارند و در صورت مشاهده ارائه کالای غیر اصل به جای اصل، تا ۱۰ برابر فروش کل خود جریمه می‌شوند و دسترسی آنها نیز برای فروش مسدود می‌شود. دیجی‌کالا تاکید کرده است که در صورت رسیدن چنین کالاهایی به دست مشتریان، این فروشگاه اینترنتی، مسئولیت کامل آن را پذیرفته و خدمات جبرانی لازم را به مشتریان ارائه می‌کند.

http://pvst.ir/5u8

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو