skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

فعالیت «رسید» تا پایان امسال متوقف می‌شود

تحریریه پیوست

۱۵ اسفند ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

فعالیت اپلیکیشن پرداخت موبایلی «رسید» تا پایان امسال متوقف می‌شود.
گروه توسعه فناوری اطلاعات هزاردستان دلیل توقف فعالیت «رسید» را  وجود مشکلات و موانع گوناگون بر سر راه توسعه‌ این اپلیکیشن عنوان کردند.

طبق اطلاعیه‌ای که از سوی این گروه منتشر شده است کاربران آنها ۳ ماه فرصت دارند تا موجودی خود را به حساب‌های بانکی‌شان منتقل کنند.
حسام آرمندهی، مدیرعامل گروه توسعه فناوری اطلاعات هزاردستان، دلیل این تصمیم را انحصارگرایی برخی نهادها، پیچیدگی‌های همکاری با ارائه‌دهندگان خدمات شهری، کمبودهای قانون‌گذاری و تنظیم مقررات در سیستم بانکی کشور و وجود موانع و خلاهای قانونی متعدد در حمایت از کسب‌وکارهای اینترنتی کشور عنوان کرد.

او گفت:‌ «در مجموعه هزاردستان در همفکری با اعضای تیم رسید به این نتیجه رسیدیم که با وجود چالش‌های موجود و محدودیت شدید منابع انسانی (به عنوان باارزش‌ترین دارایی ما)، با تمرکز بر سایر محصولات خود در خلق ارزش‌های ماندگارتر، نقش موثرتر و مفیدتری ایفا کنیم.»

به گفته او «مجموعه رسید در مدت فعالیت خود حدود ۲۰۰ هزار نصب فعال داشته است و در ادامه گفت: «تاخیر طولانی و وضعیت نامشخص روند اصلاح نظام کارمزد خدمات بانکی و انحصارطلبی و کندی سازمان‌های زیرمجموعه‌ی شهرداری در ارائه‌ خدمات شهری و در عمل، عدم استقبال این نهاد از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، از جمله چالش‌هایی است که ما و دیگر کسب‌وکارهای نوپای حوزه‌ پرداخت الکترونیکی با آن دست و پنجه نرم کردیم و اکنون به این جمع‌بندی رسیدیم که در شرایط موجود خوشبینی و بلندپروازی ما در این موضوعات منطقی نخواهد بود.»

آرمندهی با اشاره به اینکه با توقف فعالیت رسید، همه‌ اعضای این تیم، در سایر محصولات هلدینگ هزاردستان (بازار، دیوار و بلد) همچنان به کار خود ادامه خواهند داد، ابراز امیدواری کرد که آنها با تجربیاتی که در روند توسعه‌ رسید کسب کردند به رشد فین‌تک کمک کنند و گفت: «ما در قالب همکاری استراتژیک با سایر بازیگران این حوزه به سرمایه گذاری خود ادامه خواهیم داد.»

خبر توقف فعالیت رسید پیش از این از سوی مدیر توسعه تجاری این اپلیکیشن اعلام شده بود. آبان ماه امسال، زمانی که آنان به جلسه فعالان حوزه پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی دعوت شده بودند طی نامه‌ای انصراف خود از حضور در این بازار را به سازمان فاوای شهرداری تهران اعلام کردند. ایمان محمدی در آن زمان اعلام کرد: «ما به جلسه سازمان فاوای شهرداری تهران دعوت شدیم اما به آنها نامه زدیم و اعلام کردیم از ادامه سرمایه‌گذاری در حوزه پرداخت خرد شهری منصرف شده‌ایم، زیرا مخالف وضعیتی هستیم که شهرداری‌ها در حال پیشبرد آن‌اند. آنها می‌خواهند از تراکنش‌ها کارمزد دریافت کنند. این در حالی است که ما سرمایه‌گذاری می‌کنیم و شرکت‌هایی مانند شرکت ما انرژی می‌گذارند و شهرداری زیرساختی در اختیار ما قرار نمی‌دهد.» قرار بود در مدت دو هفته تمام حاضران در این جلسه نظرات خود را برای سازمان فاوا ارسال کنند. اما نتیجه این جلسه و تصویب شدن یا نشدن طرح مطرح شده در آن هنوز از سوی مسئولان اعلام نشده است.

تیم رسید اعلام کرد تا پایان امسال به ارائه‌ خدمت به کاربران ادامه می‌دهد و امکان شارژ کیف پول رسید از تاریخ ۲۹ اسفند بسته می‌شود و کاربران رسید پس از این تاریخ ۳ ماه فرصت خواهند داشت با مراجعه به حساب کاربری خود و وارد کردن شبای بانکی خود، موجودی رسید خود را به حساب‌های بانکی‌شان منتقل کنند و پس از این تاریخ، تیم پشتیبانی رسید در تماس‌های تلفنی با کاربرانی که هنوز حساب خود را نبسته‌اند، روند تصفیه کامل با مشتریان خود را ادامه خواهد داد.

http://pvst.ir/5tw

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو