skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

با تصویب مجلس:‌صاحبان مشاغل پزشکی مکلف به استفاده از پایانه‌های فروشگاهی شدند

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۱ اسفند ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

نمایندگان مجلس، در نشست علنی امروز (یک اسفند) کلیه مشاغل مرتبط با حرفه پزشکی را مکلف به استفاده از دستگاه کارتخوان فروشگاهی کردند.

به گزارش پیوست،نمایندگان مجلس در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور، با بند الحاقی یک تبصره ۶ ماده واحده این لایحه موافقت کردند که براساس آن، کلیه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران، سازمان دامپزشکی یا سازمان نظام دامپزشکی ایران صادر میشود، مکلفند در چهارچوب آیین‌­نامه تبصره ۲ ماده ۱۶۹ قانون مالیاتهای مستقیم مصوب چهارم اسفند سال ۶۶ و اصلاحات و الحاقات بعدی آن از ابتدای سال ۱۳۹۸ از پایانه فروشگاهی استفاده کنند.

طرح «الزام شاغلان حرفه پزشکی و وابسته به تجهیز مرکز ارائه خدمات سلامت به دستگاه کارتخوان بانکی» آذرماه سال جاری با امضای ۲۱ نماینده تقدیم مجلس شد. در این طرح کلیه مطبها و داروخانهها مکلف شدند ظرف مدت سه ماه مجهز به دستگاه کارتخوان شوند. این طرح در مجلس به دنبال ایجاد شفافیت در گردش مالی حوزه پزشکی و جلوگیری از فرار مالیاتی در این زمینه مطرح شده بود.

با مطرح شدن این طرح در مجلس بسیاری از پزشکان نسبت به آن اعتراضاتی مطرح کردند. آنها معتقدند حرفه پزشکی با مشاغل مربوط به فروشگاهها و مغازهها متفاوت است تا مجبور به استفاده از صندوق فروشگاهی شوند. علاوه بر این انتقادها برخی از نمایندگان نیز مانند اکبر ترکی معتقد بودند که نمیتوان توسط کارتخوان مالیات تعیین کرد، چون پزشکان در کنار شغل طبابت، فعالیتهای دیگر هم انجام میدهند و در حساب آنها پولهای بسیاری در گردش است. همچنین در آن زمان در مقابل این انتقادها برخی دیگر از نمایندگان مجلس از جمله محمدحسین قربان ضمن حمایت از این طرح گفته بود که اگر قرار است نصب کارتخوان، اجباری باشد، باید این طرح علاوه بر پزشکان برای سایر اصناف نیز به اجرا گذاشته شود.

http://pvst.ir/5sr
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو