skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

معاون وزیر ارتباطات: اختلالی در اینستاگرام وجود ندارد

تحریریه پیوست

۱۵ بهمن ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

گروهی از کاربران در فضای مجازی درباره اختلال شبکه اجتماعی اینستاگرام و کندی ارسال و دریافت پیام در بخش Direct این شبکه‌ اجتماعی آن نظرات مختلفی را مطرح کرده‌اند.

به دنبال این اختلال‌ها، این گمانه‌زنی از سوی برخی کاربران مطرح می‌شود که قدم‌هایی برای فیلتر شدن این شبکه اجتماعی برداشته شده است. برای نمونه یکی از کاربران در توئیتر خود کند شدن مقطعی اینستاگرام را مشابه به کند شدن تلگرام و وایبر قبل از فیلتر شدن رسمی آن‌ها دانسته است.

در مقابل این اظهار نظرها اما وزارت ارتباطات هر گونه اختلال در این شبکه اجتماعی از داخل را رد می‌کند.

حمید فتاحی، معاون وزیر ارتباطات و رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در پاسخ به سوال پیوست در مورد چرایی اختلال‌ در اینستاگرام می گوید:‌ «تاکنون گزارشی از اختلال در شبکه اینستاگرام به دست ما نرسیده و با هیچ اختلالی در این شبکه مواجه نشده‌ایم. هیچ تغییری هم در شبکه زیرساخت ایجاد نکرده‌ایم که این تغییر منجربه ایجاد اختلال در اینستاگرام شود.»

فتاحی اعلام می‌کند کاربران در صورت مشاهده اختلال در این شبکه به آدرس الکترونیکی help@tic.ir مورد اختلال خود را گزارش کنند.

آزادسازی مکالمات بین‌الملل در انتظار تایید رگولاتوری

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه برنامه‌های مختلف از تلاش برای آزادسازی خدمات انحصاری این وزارتخانه خبر داده است. در همین زمینه سال گذشته مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد که تا شهریور ماه سال ۹۷ آزادسازی در بخش مکالمات بین‌الملل کلید خواهد خورد. اما حالا نزدیک ۵ ماه از این وعده گذشته و هنوز در این زمینه آزادسازی رخ نداده است.

فتاحی در پاسخ به این سوال پیوست که دلیل تاخیر در آزادسازی مکالمات بین‌الملل چیست اعلام می‌‌کند:‌ «این طرح در دستور کار کمیسیون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قرار دارد و از جمله مهمترین عواملی که باعث کند شدن اجرای آن شد هم بر سر توافق استخراج یک مدل اقتصادی است که به نفع همه فعالان این بازار باشد.» فتاحی تاکید می‌کند که این طرح تا قبل از شروع سال ۹۸ تصویب و در نهایت اجرا خواهد شد.

http://pvst.ir/5s0

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو