skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

رئیس کمیته شفافیت شورای شهر: شکاف میان قانون و عمل مانع الکترونیکی شدن سازمان‌هاست

تحریریه پیوست

۱۴ بهمن ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

«شکاف میان قانون و عمل در سازمانهای حاکمیتی یکی از دلایلی است که فرآیند الکترونیکی شدن را به تعویق میاندازداین جمله بهاره آروین، رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران است که در اولین نشست دولت الکترونیکی و شفافیت بیان شد

به گزارش پیوست بهاره آروین، رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران در نشست دولت الکترونیکی و شفافیت اعلام کرد الکترونیکی شدن شرط لازم شفافیت است. او ادامه داد: «اطلاعات باید سیستماتیک و برخط در دسترس عموم باشند. اگر الکترونیکی شدن انجام نشود، شفافیت به یک نمایش مقطعی تقلیل مییابد. فرآیند قراردادها در سازمانهای حاکمیتی پیچیدگیهای بسیاری دارد و آنچه در قانون درباره قراردادهای اینچنین پیشبینی شده با آنچه در عمل انجام میشود تفاوت داردبه باور وی همین شکاف نیز یکی از دلایلی است که فرآیند الکترونیکی شدن را به تعویق میاندازد.
او معتقد است که یکپارچگی سامانهها برای شناسایی اطلاعات درست و معتبر ضرورتی است که اطمینان از جامعیت الکترونیکی شدن فرآیندها را هم به دنبال خواهد داشت. به گفته آروین اتصال سامانهها به یکدیگر و شناسایی گلوگاههای ثبت اطلاعات از جمله مواردی است که از نمایش شفافیت و صوری شدن الکترونیکی شدن فرآیندها جلوگیری می‌کند.

او در ادامه این نشست به نقش نهادهای دولتی و حاکمیتی در این زمینه اشاره کرد و افزود: «سامانههای مالی اصلیترین سامانههایی هستند که باید به دیگر سامانهها متصل شوند. وزارت ارتباطات و سازمان فاوای شهرداری تهران با شناسایی گلوگاههای ضروری یکپارچگی و اتصال سامانهها و دادهها به یکدیگر، ضامن این مساله هستند که الکترونیکی شدن فارغ از خواست و نیاز اولیه سازمانها و بنابر ضرورت شفافیت رخ دهد.» 

در انتظار انتشار گزارش‌های سازمان فاوای شهرداری

بهاره آروین در پاسخ به سوال پیوست در این باره که چرا گزارش سازمان فاوای شهراداری تهران درباره عملکرد این سازمان برای هوشمندسازی شهری منتشر نمیشود گفت: «چون این گزارش هنوز به صورت رسمی ارائه نشده است، کمیته شفافیت در نامهای برنامههای این سازمان به همراه شاخصهای عملیاتی و سنجشپذیر و برنامهزمانبندی افزایش این شاخصها را خواسته است تا تناسب بودجه پیشنهادی سازمان فاوا برای سال ۹۸ را با این برنامهها و اهداف و زمانبندی ارائه شده مورد بررسی قرار دهد

نشست دولت الکترونیکی و شفافیت اولین سری از سلسله نسشتهای دولت الکترونیکی و حقوق شهروندی بود که ظهر دیروز (۱۳ بهمن ماه) با حضور بهاره آورین، رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران و حسن نمکدوست، استاد علوم ارتباطات در سالن همایشهای شهید قندی برگزار شد. پژوهشگاه علوم انسانی و وزارت اراتباطات با مشارکت یکدیگر برای برگزاری این نشست اقدام کردند و قرار است هر دو هفته یک بار این سلسه نشست‌ها برگزار شود.

http://pvst.ir/5rr

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو