skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

تجهیز ۷ آزادراه به سامانه هوشمند پرداخت عوارض تا پایان اسفندماه

تحریریه پیوست

۶ بهمن ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸

 

سامانه هوشمند پرداخت عوارض آزادراه‌های کشور (ETC) تا پایان اسفند ماه امسال در ۷ آزادراه به بهره‌برداری می‌رسد.

سهیل مظلوم، مدیرعامل شرکت سپندار و مجری «طرح پرداخت نوین در آزادراه‌ها» در گفت‌وگو با پیوست اعلام کرد: «به دنبال آغاز روند اجرای پروژه سامانه هوشمند پرداخت عوارض آزادراه‌های کشور از اواسط آذرماه امسال، مراحل نصب تجهیزات سامانه هوشمند پرداخت عوارض در ۷ آزادراه شامل آزادراه‌های تهران-ساوه، تهران-قم، تهران-پردیس، کرج-قزوین، قزوین-زنجان، زنجان-رشت و قطعه ۴ آزادراه تهران-شمال (مرزن‌آباد-چالوس) آغاز شده و تا پایان اسفندماه به بهره‌برداری می‌رسد.»

شهریور ماه امسال سهیل مظلوم به پیوست گفته بود قرارداد تجهیز آزادراه‌های کشور به سامانه هوشمند پرداخت عوارض(ETC) از ۱۴مرداد ماه امسال به شرکت سپندار ابلاغ شده و از ۱۴ آبان‌ماه نیز این شرکت، نصب و راه‌اندازی تجهیزات و هسته مرکزی این سامانه را آغاز می‌کند. اما زمان اجرای این پروژه تا ۱۵ آذر ماه تمدید شد.

مدیرعامل شرکت سپندار با اشاره به اینکه تجهیز ۲۸ آزادراه کشور به سامانه هوشمند پرداخت عوارض ۶ ماه طول خواهد کشید، در مورد روش‌های پرداخت عوارض در این سامانه اعلام کرده بود: «چهار روش پرداخت در این سامانه در نظر گرفته شده است که رانندگان می‌توانند به دلخواه از هریک از آنها استفاده کنند. روش‌هایی که از میان آن می‌توان به  نصب تگ، خود اظهاری با اپ موبایل یا کد USSD، ویدئو تولینگ (عوارض ویدئویی) و جی‌پی‌اس اشاره کرد.»

http://pvst.ir/5qx

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو