skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

رفع معضل خاموشی برق با دستگاه مدیریت هوشمند منابع انرژی

تحریریه پیوست

۱۲ دی ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

پارک فناوری پردیس از دستگاه مدیریت هوشمند منابع انرژی برای رفع معضل خاموشی برق رونمایی کرد.

به گزارش روابط‌عمومی پارک فناوری پردیس، اسماعیل قادری‌فر، رئیس مرکز توسعه‌ فناوری‌های راهبردی معاونت علمی‌ و فناوری ریاست جمهوری، در مراسم رونمایی از این دستگاه، با اشاره به تکنولوژی به کار گرفته‌شده در آن، گفت: «با تحولات صورت گرفته و دانش به ‌کار رفته در این زمینه می‌توان علاوه بر فروش انرژی خورشیدی، در هنگام قطع برق از منابع تولید انرژی جایگزین نیز استفاده کرد.»

 قادری‌فر همچنین در مورد حمایت‌های صورت گرفته در این زمینه اعلام کرد: «پارک فناوری پردیس در زمینه گذر از انرژی‌های فسیلی گام‌های مؤثری برداشته است؛ ولی باوجود تمام تلاش‌ها و حمایت‌های صورت گرفته ما همچنان در ابتدای راه هستیم. باید بیشتر به استفاده از انرژی‌های خورشیدی و تجهیزات تست آن توجه کنیم. خواست دولت نیز این است که شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های جدید در این موضوع بیشتر تمرکز کنند.» به گفته قادری‌فر، معاونت علمی ‌و فناوری ریاست جمهوری و پارک فناوری پردیس از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در این زمینه حمایت می‌کنند.

او با اشاره به اینکه باید نگاه ورود فناوری به کشور را نیز توسعه بدهیم، تاکید کرد: «باید تلاش کنیم که فناوری انرژی خورشیدی را بومی‌سازی کنیم و از آن به‌صورت بهینه استفاده کنیم. »

در ادامه مراسم ، افشین اصلیان، مخترع دستگاه مدیریت هوشمند انرژی و مدیرعامل شرکت تاتماکو نیز درباره کارکرد اصلی این دستگاه گفت: «یکی از مزایای این دستگاه علاوه بر کاهش میزان قطعی برق و استفاده بهینه از منابع برقی، جلوگیری از نوسانات برقی است. همچنین کاهش میزان مصرف باطری نسبت به یک سیستم معمولی یکی از خصوصیات ویژه این دستگاه است. ضمن اینکه با مدیریت تولید و مصرف انرژی به کاهش هزینه‌ها کمک می‌کند.»

http://pvst.ir/5pa

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو