skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

وزارت ارتباطات به دنبال رشد ۲۰۰ درصدی دولت الکترونیکی در سال ۹۸ است

تحریریه پیوست

۱۰ دی ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست مشترک با نمایندگان فراکسیون نفت و نیروی مجلس از برنامه این وزارتخانه برای رشد ۲۰۰ درصدی دولت الکترونیکی در سال ۹۸ خبر داد. به گفته محمد جواد آذری جهرمی، تاثیر این رشد، علاوه بر کاهش هزینه‌ها، افزایش شفافیت و بهبود خدمات دهی به مردم خواهد بود. جهرمی همچنین در این نشست از تلاش وزارت ارتباطات برای حذف قبوض کاغذی و تسهیل روند اجرای پروژه سبد حمایتی و رفاهی خبر داد.

به گزارش پیوست، وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه ۹۶ میلیون استعلام از مرکز ملی تبادل اطلاعات در آبان ماه انجام شده است، درباره وضعیت تعامل دستگاه‌های مختلف کشور در زمینه اتصال به مرکز ملی تبادل اطلاعات اعلام کرد: «با وجود فراهم شدن این زیرساخت‌ها، در روال اتصال دستگاه‌ها هنوز مشکلاتی وجود دارد. فقط ۱۰ درصد دستگاه‌ها به این زیرساخت‌ها متصل شده‌اند، هرچند رشد بزرگی را تاکنون طی کرده‌ایم.»

آذری جهرمی با یادآوری اینکه ابتدا اختلاف نظری در مورد مشارکت دستگاه‌های خارج از دولت از جمله قوه قضائیه و نیروی انتظامی با سامانه مرکز ملی تبادل اطلاعات وجود داشت، ادامه داد: «با مصوبه شورای عالی فضای مجازی این اختلاف برطرف شد و همه دستگاه‌ها پذیرفتند که بحث حاکمیت الکترونیکی مطرح است. بنابراین دستگاههای خارج از دولت هم ملزم به اتصال به مرکز تبادل اطلاعات شدند.» در همین زمینه وزیر ارتباطات با اشاره به امضای تفاهم‌نامه با قوه قضاییه ابراز امیدواری کرد ظرف سه چهار ماه آینده روند اتصال این دستگاه به مرکز ملی تبادل اطلاعات، اجرایی می‌شود. وزیر ارتباطات همچنین از بهبود تعاملات بانک مرکزی با مرکز ملی تبادل اطلاعات خبر داد و اعلام کرد: «ماه گذشته، ۱۰ درصد استعلامات مرکز ملی تبادل اطلاعات را بانک مرکزی پاسخ داده است.»

در ادامه این نشست، ‏امیر ناظمی، رییس‌ سازمان فناوری اطلاعات ایران نیز درباره تاثیر دولت هوشمند بر کاهش هزینه‌ها گفت: «صدورکارت سوخت، ۱۰۰ هزار تومان هزینه می‌تراشد. با صدور الکترونیکی کارت سوخت، ۲۶۰ میلیارد تومان در سیستم اداری کشور صرفه‌جویی کردیم. همچنین با پیاده سازی دولت هوشمند ۱۳۶ هزار نفر از بازماندگان از تحصیل شناسایی شدند.» به گفته ناظمی اینها بخشی از خدمات دولت هوشمند است که تنها با همکاری دستگاهها و به اشتراک گذاری اطلاعات میان آنها محقق می‌شود.

رییس سازمان فناوری اطلاعات در بخش دیگری از ارائه گزارش آماری دولت هوشمند به نمایندگان فراکسیون نفت و نیرو درباره مزایای طرح رجیستری موبایل اعلام کرد: «‏ با طرح رجیستری از خسارت ۲ هزار میلیارد تومانی دولت در این زمینه جلوگیری شد.» ‏ناظمی در مورد ارایه خدمات استعلام تخصیص سبد حمایتی دهک‌های پایین درآمدی نیز تاکید کرد: «ما به هیچ عنوان به حسابهای مردم سرک نکشیدیم. کسانی که زیر ۳ میلیون درآمد دارند خودشان باید اجازه بررسی حسابهایشان را بدهند و استعلام کنند.‌»

http://pvst.ir/5p0

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو