skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

مهم‌ترین مشاغل فناوری در سال 2019

تحریریه پیوست

۱ دی ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۶ بهمن ۱۳۹۸

چشم‌انداز شغلی سال ۲۰۱۹ همانند سال ۲۰۱۸ است و بیشتر صنایع به دنبال توسعه نرم‌افزار، امنیت سایبری و علوم داده‌ای خواهند بود. سارا استودارد، کارشناس جامعه‌ فناوری در وب‌سایت گلس‌دور در این مورد می‌گوید: «فناوری‌های در حال ظهور کاتالیزورهای کلیدی برای مشاغل سال 2019 هستند. از هوش مصنوعی گرفته تا اتوماسیون، واقعیت مجازی، ارز الکترونیکی و غیره، تقاضا برای مشاغل مهندسی، محصول، علوم داده‌ای، بازاریابی و فروش همچنان به دلیل حمایت از نوآوری در صنایع مختلف افزایش می‌یابد.» او می‌افزاید: «همچنان که کارفرماها در عرصه‌های مختلف، از سلامت گرفته تا امور مالی و اتوماسیون و غیره، از فناوری برای جریان‌های کاری و بهبود کسب‌وکارشان استفاده می‌کنند، تقاضا برای متخصصان فناوری که تعادلی بین مهارت‌های فردی و فناوری برقرار کرده‌اند افزایش می‌یابد.»

به گزارش سایت تک­ریپابلیک شرکت‌های سنتی بیش از پیش در حال شبیه شدن به شرکت‌های فناورانه هستند و این روند احتمالاً در سال آینده هم ادامه می‌یابد. در ادامه به 10 مورد از پرتقاضاترین مشاغل سال 2019 اشاره می‌کنیم.

 مهندس امنیت سایبری

به زعم مارک سندلا ، مدیرعامل و موسس سایت کاریابی لدرز، مساله امنیت امروز به دغدغه اصلی شرکت‌ها و مشتریان‌شان تبدیل شده است. او در این زمینه می‌گوید: «به دلیل تاکید بر امنیت سازمانی شاهد افزایش تعداد مشاغل امنیتی در زمینه‌های محصول و سرویس‌های آنلاین هستیم.»

استفان زافارینو، معاون ریاست آژانس ملی استخدام آمریکا هم  بر این باور است که مساله امنیت در اینترنت اشیا در کانون توجه بیشتری قرار می‌گیرد، چراکه دستگاه‌های متصل در زندگی روزمره جاری شده‌اند و یکی از اهداف اصلی مجرمان سایبری هستند. او می‌گوید: «مسلم اینکه شرکت‌ها می‌خواهند روشی برای حفاظت از محصولات آنلاین بیابند و از آسیب‌ناپذیری آنها اطمینان حاصل کنند.»

 مهندس AI و یادگیری ماشین

انفجارهای عرصه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در سرتاسر صنایع منجر به افزایش تقاضا برای حرفه‌ای‌های این فناوری‌ها شده است. زافارینو می­‌گوید: «همه در تلاش‌اند راهی برای بهبود کسب‌وکارشان پیدا کنند و اتوماسیون و ساده‌سازی امور روزمره یا بهره‌وری و کارآمدی بیشتر به یکی از اهداف اصلی شرکت‌ها تبدیل شده است.»

توسعه‌دهنده فول‌استک

بنا بر گزارش سایت کاریابی ایندید، توسعه‌دهندگان فول‌استک (نوعی از برنامه‌نویسی) امروزه فرصت‌های شغلی بیشتری نسبت به دیگران در اختیار دارند. پاول والنبرگ  رئیس سرویس کاریابی فناوری در شرکت LaSalle Network می­‌گوید: «برخی شرکت‌ها از تیم‌های پس‌زمینه و پیش‌زمینه‌ای که نیاز به استخدام توسعه‌دهندگانی دارند که در سطوح مختلف استک کار می‌کنند فاصله گرفته‌اند.»

متخصص داده

این حرفه که در لیست سایت کاریابی گلس‌دور آمریکا به شغل شماره یک در طول سه سال گذشته تبدیل شده است همچنان در سال 2019 طرفداران زیادی دارد، چراکه تقریباً همه شرکت‌ها توانایی جمع‌آوری داده دارند و کارکنانی برای تحلیل و شناسایی این داده‌ها طلب می‌کنند.

توسعه‌دهنده پایتون

ظهور فناوری‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین موجب افزایش تقاضا برای توسعه‌دهندگان پایتون (نوعی برنامه‌نویسی) شده است. پایتون که یکی از رشدیافته‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی است یادگیری ساده و جمعیت توسعه‌دهنده گسترده‌ای دارد.

توسعه‌دهنده جاوا

بر اساس داده‌های سایت‌های گلس‌دور و ایندید، توسعه‌دهندگان جاوا همچنان در سال 2019 محبوب شرکت‌ها هستند. به‌رغم توسعه زبان‌های برنامه‌نویسی مانند پایتون و آر، جاوا هنوز هم در شرکت‌ها تسلط دارد و رشد بسترهای ابری هم به این موضوع دامن زده است.

توسعه‌دهنده جاوا اسکریپت

جاوااسکریپت همچنان در کسب‌وکارهای مختلف محبوب است و طی سال آینده نیز همین شرایط را خواهد داشت. والنبرگ رئیس سرویس کاریابی فناوری در شرکت LaSalle Network در این مورد میگوید: «شرکت‌هایی که تیم‌های توسعه پس‌زمینه و پیش‌زمینه دارند تکنیسین‌هایی را استخدام می‌کنند که توانایی‌های آنها در کتابخانه‌های جاوااسکریپت و فریم‌ورک‌های مختلف برای بهبود رابطه کاربری بیشتر است.»

متخصص فضای ابری

بر اساس گزارش ایندید پست‌های مربوط به مشاغلی که شامل محاسبات ابری یا مهندس ابری هستند به اندازه 27 درصد نسبت به سال 2015 افزایش یافته‌اند. والنبرگ در این‌باره می‌گوید: «با عبور شرکت‌ها از مدل‌های زیرساختی به مدل‌های ابری، به‌ ویژه در به‌روزرسانی یا طراحی محیط‌های جدید، نیاز به بهره‌گیری از فناوری‌های مبتنی بر ابر به ‌طور چشمگیری افزایش یافته است.»

متخصص اسکرام

سازمان‌ها به‌ طور فزاینده‌ای برای توسعه نرم‌افزار به اسکرام (Scrum) رو آورده‌اند و این روند در سال 2019 رشد بیشتری دارد. سندلا، مدیرعامل و موسس سایت کاریابی لدرز اعلام می‌کند: «هزاران شرکت متخصصان اسکرام را برای دستیابی به برتری سازمانی و تغییر سریع در محیط‌های چابک استخدام می‌کنند.

مختصص DevOps

بنا بر گزارش ایندید، با افزایش محبوبیت جریان کاری DevOps، بیشتر سازمان‌ها مهندسان DevOps بیشتری می‌خواهند. تعداد درخواست برای متخصصان DevOps از کمتر از یک درصد در سال 2012 به 24 درصد در سال 2017 رسیده است. این متخصصان همچنین در لیست بهترین مشاغل گلس‌دور در سال 2018 در مقام دوم قرار گرفته‌اند.

http://pvst.ir/5o3

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو