skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

۲۸ آزاد راه‌ به سامانه هوشمند پرداخت عوارض مجهز می‌شوند

تحریریه پیوست

۲۰ آذر ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸

 

مدیرعامل شرکت سپندار و مجری طرح پرداخت نوین در آزادراه‌ها، در گفت‌وگو با پیوست از اتمام فاز مطالعاتی و آغاز روند اجرایی پروژه سامانه هوشمند پرداخت عوارض آزادراه‌های کشور خبر داد.

شهریور ماه امسال سهیل مظلوم به پیوست گفته بود قرارداد تجهیز آزادراه‌های کشور به سامانه هوشمند پرداخت عوارض(ETC) از ۱۴مرداد ماه امسال به شرکت سپندار ابلاغ شده و از ۱۴ آبان‌ماه نیز این شرکت، نصب و راه‌اندازی تجهیزات و هسته مرکزی این سامانه را آغاز می‌کند. اما آن گونه که مظلوم به پیوست اعلام کرده زمان اجرای این پروژه تا ۱۵ آذر ماه تمدید  و ظرف یکی دو روز آینده نیز پروژه عملیاتی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت سپندار با اشاره به اینکه تجهیز ۲۸ آزادراه کشور به سامانه هوشمند پرداخت عوارض ۶ ماه طول خواهد کشید، در مورد روش‌های پرداخت عوارض در این سامانه به پیوست گفت: «چهار روش پرداخت در این سامانه در نظر گرفته شده است که رانندگان می‌توانند به دلخواه از هریک از آنها استفاده کنند. روش‌هایی که از میان آن می‌توان به  نصب تگ، خود اظهاری با اپ موبایل یا کد USSD، ویدئو تولینگ (عوارض ویدئویی) و جی‌پی‌اس اشاره کرد.»

با پیاده سازی سامانه هوشمند پرداخت عوارض آزاد راه های کشور ۲۸ آزاد راه با بیش از ۴۰۰ دروازه عبور و مرور خودروها مجهز به سامانه هوشمند پرداخت عوارض می‌شوند.

شرکت سپندار با ترکیب سهامداری شرکت‌های تجارت‌الکترونیکی پارسیان، توسن، توسن سها، آتی شهر، سیمرغ تجارت، آباد راهدارپارس، همسو و فناپ سال گذشته با حضور در مناقصه وزارت راه و شهرسازی برنده قرارداد BOT راه اندازی سامانه هوشمند پرداخت الکترونیکی آزاد راه‌های کشور شده است.

http://pvst.ir/5n5

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو