skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

پیشنهاد شورا شهر برای ایجاد سمت «قائم مقام هوشمند» در شهرداری تهران

تحریریه پیوست

۲۰ آذر ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۸ دی ۱۳۹۸


عضو شورای شهر تهران از پیشنهاد شورای شهر به شهرداری تهران برای ایجاد پست سازمانی «قائم مقام هوشمندسازی» در شهرداری تهران خبر داد. براساس اظهارت مجید فراهانی این پیشنهاد در جلسه هفته گذشته شورا و شهرداری اعلام شده است. 
 فراهانی با اعلام این خبر در  نشست تخصصی «سرمایه گذار و مشارکت ذینفعان در شهر هوشمند» که در حاشیه دومین روز همایش شهر هوشمند برگزار شد با انتقاد از نوع مدیریت شهری حاکم بر تهران گفت: «در شهرداری تهران پروژه‌ها بدون برنامه ریزی و مطالعه انجام می‌شود و اختیارات شهرداری مناطق برای جذب سرمایه‌گذار بسیار محدود است و آنها اختیار جذب حداکثر ۴ میلیارد تومان از بخش خصوصی و ۶ میلیارد تو‌مان از شهرداری و در مجموع ۱۰ میلیارد تومان دارند که همین مسئله نشان دهنده محافظه‌کاری اشتباهی است که در شهرداری و دولت وجود دارد.»
او در ادامه افزود: «مدیریت شهری،مدیریت هزینه است و تعهدی به ایجاد درآمد در میان مدیران نبوده است. نگاه نابرابری که از گذشته بین شهرداری و بخش خصوصی ایجاد شده باید به نگاه مشارکتی تغییر کند. شهر هوشمند فرابخشی و فراسازمانی است و در الزامات بودجه امسال منع هزینه کرد شهرداری در زمینه‌هایی که امکان مشارکت بخش خصوصی وجود دارد، گذاشته شد.»
در ادامه این نشست محمود جراحی، معاون توسعه خدمات بنیاد مستضعفان اعلام کرد:«بخش دولتی فاقد توان و تکنولوژی و ساختار هوشمندسازی است.»به گفته او در کشور ما شرکت‌های حرفه‌ای که رابطه دولت با بخش خصوصی را تدوین کنند، وجود ندارد و موفق‌ترین نمونه از این رابطه که توسط رگولاتور تنظیم شده ایرانسل است.
در پایان این نشست علی نیازی،سرپرست سازمان سرمایه گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران، تاکید کرد حلقه مفقوده مشارکت بخش عمومی و خصوص نوآوری و خلاقیت است.

http://pvst.ir/5n8

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو