skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

سند چارچوب ملی معماری سازمانی ایران رونمایی شد

تحریریه پیوست

۲۰ آذر ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۸ دی ۱۳۹۸

سند چارچوب ملی معماری سازمانی ایران در دومین همایش طرح هوشمند رونمایی شد. رضا باقری اصل ،معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات در این مراسم در پاسخ به سوال پیوست در مورد اینکه معماری سازمانی چه تاثیری در ارزیابی خدمات الکترونیکی دستگاه‌ها دارد، اعلام کرد با استفاده از معماری سازمانی ۲۰ درجه رشد در ارزیابی هر دستگاه اتفاق می افتد.

به گفته باقری اصل در معماری سازمانی نیازمند مدل مرجع هستیم که توسط سازمان فناوری اطلاعات ارائه شده است. براساس اظهارات باقری معماری سازمانی همه عناصر و جوانب را با نگاه مهندسی تفکیک و تعدیل کرده و مستندات هر لایه را برای رسیدن از وضع موجود به وضع مطلوب احصا می‌کند.
او در ادامه گفت: «میزان تراکنش تبادل اطلاعات دولت در ماه گذشته ۴۴ میلیون تراکنش بوده و انتظار می‌رود این عدد در این ماه به ۶۰ میلیون برسد.»
در ادامه این نشست باقری اصل با اعلام تعداد مجوزهایی که از سوی دستگاه‌های دولتی صادر می‌شود، افزود: «در حال حاضر خدمات مربوط به ۱۰۹ دستگاه اجرایی مشتمل بر ۷۷۹ خدمت و دو هزار و ۹۴ زیرخدمت احصا شده و در مجموع هزار و ۳۶۴ نوع مجوز توسط دستگاه‌ها صادر می‌شود که با پیوستن آنها به دولت الکترونیکی ۷۰ تا ۸۰ درصد این مجوزها قابل الکترونیکی شدن هستند.»
باقری اصل تاکید کرد: «دستگاه‌ها و ساختار بدنه دولت لَختی زیادی دارند و در مقابل تحول مقاومت می‌کنند و به همین دلیل دولت الکترونیکی نیازمند عملگرایی و زمان است.» او در ادامه بیان کرد:« ما از تمامی ابزارها برای تمکین استفاده می‌کنیم و در آینده نزدیک یک سال ارزیابی اطلاعات تمام دستگاهای دولتی را در اختیار عموم قرار می‌دهیم.»

http://pvst.ir/5n7

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو