skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

دسترسی آزاد به اطلاعات نیازمند مطالبه‌گری مردم

تحریریه پیوست

۱۹ آذر ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

امیر ناظمی، رئیس سازمان فناوری اطلاعات در دومین همایش شهر هوشمند اعلام کرد مطالبه‌گری باید از سوی شهروندان اتفاق بیفتد و قانون دسترسی آزاد به اطلاعات بدون مطالبه‌گری جامعه بی‌فایده خواهد بود. او در این باره گفت: «دسترسی آزاد به اطلاعات بدون مطالبه‌گری تبدیل به ابزار خونخواهی و انتقام‌جویی شده است.»

به گزارش پیوست، محمد سالاری، رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در نشست تخصصی حرکت به سمت شهرهوشمند، الزامات و تجارت اعلام کرد بحث حکمرانی محلی و حکمروایی شهری مهم‌ترین اولویت کشور است. به گفته او تا زمانی که مدیریت یکپارچه شهری به طور کامل محقق نشود نمی‌توان از تجربیات جهانی استفاده کرد. سالاری تاکید کرد هوشمندسازی انتخابی نیست و اجباری است و برای پیشبرد آن باید هوشمندسازی را به یک دغدغه عمومی تبدیل کرد. سالاری اعلام کرد در حال حاضر در تهران هزار و ۳۰۰ کیلومتر فیبرنوری ایجاد شده است. او در پایان گفته‌هایش تاکید کرد حرکت به سمت شهر هوشمند برای شهرداری وشورا جدی است و این مساله نیازمند اتصال فاوای شهرداری به داده‌های پروژه دولت الکترونیکی است.

در ادامه این نشست، امیر ناظمی، رئیس سازمان فناوری اطلاعات درباره شهر هوشمند گفت: «برای داشتن یک شهر با تولیدات خلاقانه نیاز به انسان‌های بااستعداد، تکنولوژی و روامداری (انسان‌هایی با توان پذیرش دیگری) داریم.» او بر این باور است که امر نو در همه گروه‌ها مورد مخالفت قرار می‌گیرد و هر چه تعداد مخالفان کمتر باشد، به این معنی است که جامعه پذیرنده‌تر است. او در ادامه با انتقاد از وضعیت روامداری در جامعه فعلی کشور گفت: «وزارت ارتباطات مسئول به اشتراک‌گذاری داده‌هاست و ما می‌بینیم که کسانی هستند که علاقمندند داده‌ها را نزد خود نگه دارند و برای این کار بهانه‌های متعددی می‌آورند.»

پس از ناظمی، عطاالله ملکی تبار، رئیس مرکز فناوری اطلاعات ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری به سخنرانی پرداخت. او اعلام کرد یکی از روش‌های یکپارچگی هوشمندسازی استفاده از احراز هویت بایومتریک است . در ادامه گفت: «همه طرفین درگیر در پروژه شهر هوشمند مانند دولت، شهرداری وشرکت‌های ارائه ‌دهنده خدمات هوشمندسازی باید فرآیندی را طراحی کنند و هماهنگی بین آنها سیاست‌گذاری و نقشه‌راه هوشمندی را مشخص خواهد کرد.»

http://pvst.ir/5n2

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو