skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

پروتکل نحوه همکاری بنیاد با مارکت بازی‌های دیجیتالی تدوین می‌شود

تحریریه پیوست

۱۸ آذر ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۸ دی ۱۳۹۸

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای پروتکل حضور فروشگاه‌های آنلاین را در هشتمین جشنواره بازی‌های ویدیوئی ایران را تهیه می‌کند. حسن کریمی قدوسی، مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با اعلام این خبر در گفتگو با پیوست گفت: «برای تهیه این پروتکل جلسات داخلی لازم را برگزار کردیم تا برنامه حضور مارکت‌ها و بازارها در جشنواره و همچنین نحوه همکاری خود با فروشگاه‌ها را مشخص کنیم. همچنین مشخص شود که فروشگاه‌ها کجای زنجیره ارزشی که جشنواره ایجاد کرده قرار خواهند گرفت.»

او افزود: «برنامه ما همکاری با تمامی مارکت‌های فعال در ایران است، چون معتقدیم همکاری تمامی ظرفیت‌ها منجر به قدرت گرفتن بازی‌سازان خواهد شد همچنین حضور این مارکت‌ها در هشتمین جشنواره بازی‌های ویدیویی نیز می‌تواند به فروش بازی‌های دیجیتالی کمک کند.» او ادامه داد: «پس از تهیه این پروتکل طی مکاتبه رسمی از فروشگاه‌ها و مجموعه‌ها درخواست تشکیل جلسه می‌کنیم. در جلسات نیز ما پیشنهادهای خود را مطرح می‌کنیم و آنها نظرات خود را ارائه می‌دهند تا مشخص شود کدام یک از مارکت‌ها می‌خواهند با ما همکاری کنند.»

به گفته مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌ها تا یک ماه آینده تعیین می‌شود که کدام مارکت‌ها قصد همکاری با بنیاد در جشنواره بازی‌های ویدیویی را دارند. حسن کریمی قدوسی در پاسخ به سوال دیگر پیوست در مورد همکاری با کافه بازار و کنار گذاشتن اختلافات گذشته گفت: «من اعتقاد ندارم که همه باید مانند ما فکر کنند و برای اینکه بتوانیم کار کنیم، باید تفاوت‌ها را بپذیریم. هنر این است که افراد در نقاط مشترک یکدیگر همکاری کنند. ما هم‌اکنون نه تنها با کافه بازار بلکه با تمام مجموعه‌هایی که با ما اختلاف نظرهایی دارند، در حال همکاری هستیم.به عنوان مثال با انجمن ورزش‌های الکترونیک در سال‌های گذشته کار نمی‌کردیم و اختلافاتی داشتیم اما هم‌اکنون با توجه به اینکه باید از بازی‌سازان حمایت کنیم با این انجمن در حال عقد قرارداد هستیم.»

اما امین امیرشریفی، مدیرعامل کافه بازار، نیز در مورد همکاری کافه بازار با بنیاد ملی بازی‌ها با وجود اختلافات گذشته به پیوست گفت: «ما همواره با فعالیت‌هایی که به رشد بازی‌ها کمک کند، همراه می‌شویم و سعی می‌کنیم در شرایط بازی‌سازان بهبود ایجاد کنیم. از سوی دیگر نقدهایی نیز بر عملکرد بنیاد ملی بازی‌ها داشتیم و هم اکنون هم نقد داریم اما اگر در مسیر رشد بازی‌ها بهبودی رخ دهد یا تغییراتی ایجاد شود برای همکاری با بنیاد ملی بازی‌‌ها مشکلی نداریم. اما تاکنون احساس نکردیم که مشکلات رفع شدند یا تغییراتی ایجاد شده است.»
او با اشاره به اینکه هنوز درخواستی از بنیاد ملی بازی‌ها برای همکاری در جشنواره بازی‌های ویدیویی به دستشان نرسیده است، افزود: «کافه بازار دوره‌های پیشین در جشنواره حضور داشته اما این دوره با ما صحبت نشده است و پیشنهادی هم از بنیاد دریافت نکردیم. باید ببینیم شرایط به چه صورت است و آیا امکان همکاری وجود دارد یا خیر. تمام این‌ها به جزئیات نحوه همکاری بستگی دارد.»

http://pvst.ir/5mm

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو