skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

حضور ۱۱ تیم در اولین چالش نوآوری تهران هوشمند

تحریریه پیوست

۱۴ آذر ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

اولین چالش نوآوری تهران هوشمند با عنوان «هکاتون» از امروز ( ۱۴ آذر ماه) در ساختمان پردازش شهردای تهران شروع به کار کرد. براساس اعلام سازمان فناوری اطلاعات شهرداری بیش از ۲۳ تیم و ۲۶ نفر به صورت فردی برای حضور در این رویداد ثبت نام کرده بودند که در نهایت تنها ۱۱ تیم و دو نفر به صورت فردی در این چالش جاضر شدند. این چالش که با عنوان «ماراتن خلاقیت و برنامه‌نویسی» هم از آن یاد می‌شود برای اولین بار برخی داده‌های شهرداری به صورت API (رابط کاربری برنامه‌نویسی نرم‌افزار) در اختیار استارت‌آپ‌ها حاضر در این چالش قرار می‌گیرد.

رضا فیروزکوهی، رئیس اداره توسعه سرویس‌های شهروندی سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران، درباره جزییات برگزاری این چالش به  پیوست می‌گوید:‌ «برخی تیم‌های استارت‌آپی برای اجرای ایده‌های خود در بخش شهری نیاز به دسترسی API سرویس‌هایمان داشتند. بنابراین اولین چالش نوآوری تهران هوشمند با رویکرد استفاده از API و داده‌های سازمان فناوری اطلاعات شهرداری برگزار می‌شود.» براساس اظهارات او در حال‌حاضر ۲۱ سرویس در ۴ حوزه ساختمان و مسکن، حمل و نقل و انبارداری، سرزمین و آب و هوا، کشاورزی، جنگل داری وشیلات و از طریق سایتی مخصوص در اختیار تیم‌های حاضر در این چالش قرار گرفته است. فیروزکوهی تصریح می‌کند که دسترسی به  API سرویس‌ها در بخش‌های اعلام شده براساس درخواست تیم‌ها ایجاد خواهد شد تا آن‌ها امکان خلق ایده و سرویس‌های جدید را داشته باشند.

او با اشاره به این موضوع می‌افزاید:‌« همه تیم‌ها به همه API سرویس‌های اعلام شده در این چالش دسترسی ندارند و باید برای هر بخشی ‌که می‌خواهند درخواست لازم را ارائه کنند. اما ممکن است تیم‌های متقاضی در این چالش  بعد از حضور در این مجموعه نسبت  دسترسی به برخی دیگر از APIها نیز احساس نیاز کنند، در این حالت می‌توانند مجددا در خواست دسترسی بهAPI مدنظر خود را ارائه کنند تا این دسترسی براساس چارچوب اختیار آن‌ها قرار گیرد.»

همچنین رئیس اداره توسعه سرویس‌های شهروندی سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران، اعلام می‌کند که تفاهم نامه‌ای میان سازمان فناوری اطلاعات شهرداری و شهرداری منطقه ۹ تهران منعقد شده که براساس آن قرار است ساختمان پردازش که محل برگزاری چالش «هکاتون» است، بعد از پایان این چالش نیز در اختیار تیم های استارتاپی قرار گیرید. به گفته او ۳۰ مجموعه استارتاپی می‌توانند از امکانات این فضا برای انجام فعالیت‌های خود استفاده کنند.

اولین چالش تهران هوشمند تا جمعه ۱۶ آذر ماه ادامه خواهد داشت. این چالش  به بهانه هفته تهران هوشمند که از ۱۴ آذر تا ۲۰ آذر برگزار می‌شود، از سوی سازمان فناوای شهرداری بر پا شده است. 

http://pvst.ir/5ma

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو