skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

رئیس سازمان پدافند غیرعامل: به وزارت سایبری نیاز داریم

تحریریه پیوست

۱۱ آذر ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

رئیس سازمان پدافند غیرعامل در مراسم افتتاحیه پنجمین نمایشگاه صنعت بومی پدافند سایبری اعلام کرد در صنعت سایبری نیاز به وجود یک وزارتخانه است که بتوان روی آن نظارت جامع داشت چرا که نظارت بخشی و پراکنده فعلی قدرت دفاع کشور در برابر تهدیدات سایبری را کاهش می‌دهد.

به گزارش پیوست غلامرضا جلالی، در توضیح تشکیل وزارتخانه سایبری گفت: «دیتا و بیگ دیتا ارزشمندترین سرمایه‌های کشوراست و ما نیاز به فناوری بومی داریم که امن باشد و در عین حال مدیریت دیتا هم در کنترل خودمان باشد.»جلالی تهدیدات امروز کشور را تهدید در حوزه افکار عمومی دانست و افزود: «این تهدیدات با چرخاندن افکار عمومی به سمت خودشان، فشار روی دولت‌ها و حکومت‌ها را افزایش می‌دهند. شبکه‌های اجتماعی سازنده افکار عمومی هستند و به همین دلیل هم مدیریت و ساخت شبکه‌های اجتماعی باید الزامات لازم را داشته باشد.»

او در ادامه تاکید کرد در حال حاضر نیمی از هر جنگ نظامی، سایبری است و به همین دلیل در دنیا به طور خاص واحد نظامی سایبری ایجاد شده است. جلالی بر این باور است که در شبکه‌های اجتماعی یک حکومت شکل گرفته و رگولاتوری نیز در همانجا رخ می‌دهد و این مساله باعث نقض حاکمیت کشور می‌شود. او اعلام کرد: «حاکمیت زدایی از شبکه‌های مجازی دو بعد دارد. یکی ایجاد کنترل بر آنها و دیگری امکان شکایت کاربران. شبکه‌های اجتماعی برون مرزی نه کنترلی روی آنها وجود دارد و نه کاربران امکان شکایت از آنها را دارند و اگر ما به دنبال شبکه اجتماعی بومی نباشیم در شبکه‌های اجتماعی موجود هضم خواهیم شد.»

او در پایان تاکید کرد در حال حاضر استفاده از محصولات تولید داخل که امنیت آنها احراز شده است، در دستگاه‌های زیرمجموعه سازمان پدافند غیرعامل اعمال می‌شود و براساس قوانین موجود اگر محصول داخلی وجود داشته باشد افراد مجاز به استفاده از محصول خارجی نیستند. جلالی این کار را حمایت حداقلی از محصولات داخلی دانست.

http://pvst.ir/5lp

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو