skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

رئیس شورای شهر تهران خواستار دسترسی به داده‌های دینامیک شهری شد

تحریریه پیوست

۵ آذر ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۸ دی ۱۳۹۸

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران، در نشست شورای سیاست‌گذاری همایش و هفته «تهران هوشمند» اعلام کرد دستیابی راحت مدیران شهری به آمار و داده‌های مورد نیاز از مسائل مهم در یک شهر هوشمند است. به گفته او دسترسی به داده‌های دینامیک شهری و امکان بررسی داده‌های زنده شهر از دیگر موارد مهم اداره یک شهر هوشمند است.

هاشمی با بررسی جوانب برگزاری همایش و هفته تهران هوشمند درباره ثمربخشی این حرکت در راستای ایجاد فضای هم‌اندیشی درباره هوشمندسازی شهر، ابراز امیدواری و در ادامه تاکید کرد که توسعه سرویس‌ها و سامانه‌ها به نحوی صورت پذیرد که استفاده از آنها برای مردم سهل باشد.

پیروز حناچی، سرپرست شهرداری تهران، نیز در شورای سیاست‌گذاری همایش تهران هوشمند گفت: «بنیان تحولی عمیق در راستای تغییر زندگی مردم با ایده تهران هوشمند می‌تواند ایجاد شود.»
حناچی برگزاری این همایش را گامی مثبت در راستای دستیابی به اهداف شهر هوشمند دانست و گفت: «اگر وضعیت کشور را با دو دهه گذشته مقایسه کنیم می‌بینیم که پیشرفت‌های بسیاری به ویژه در امر زیرساخت فناوری حاصل شده است. هم‌اکنون دانستن این نکته که این پیشرفت‌ها در کیفیت زندگی مردم چه تأثیری دارد و توسعه آنها از اهمیت به سزایی برخوردار است.»
او در ادامه با تأکید بر مشارکت دانشگاه‌ها در حوزه شهر هوشمند ابراز امیدواری کرد که بنیان تحولی عمیق در راستای تغییر زندگی مردم با ایده تهران هوشمند ایجاد شود.
پروانه مافی، نماینده مجلس نیز هوشمندسازی، همایش سال گذشته را مقدمه و انگیزه‌ای برای حرکت به سمت هوشمندسازی شهر دانست و گفت: «این همایش می‌تواند تعریف جامع و مشترکی از شهر هوشمند ارائه دهد. پیشنهاد من این است که انتظارات و خواسته‌های خود را از نهاد قانون‌گذار در زمینه شهر هوشمند مشخص کرده و به ما منتقل کنند.»
در این نشست، محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و دبیر شورای راهبردی تهران هوشمند،‌به ارائه گزارشی از همایش سال گذشته و اقداماتی که پس از برگزاری همایش تاکنون در دبیرخانه و مرکز تهران هوشمند انجام شده است، پرداخت. همچنین با مرور خروجی‌ها و نتایج مورد انتظار همایش پیش رو، روش‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای تدوین نقشه راه تهران هوشمند، برگزاری کارگروه های تخصصی در این زمینه، سامانه‌ها و پروژه‌های مربوط به هوشمندسازی تهران را معرفی کرد.


نشست شورای سیاست‌گذاری همایش و هفته «تهران هوشمند» امروز، پنجم آذر ماه با حضور رئیس و اعضای شورای شهر، شهردار تهران و نمایندگان مجلس، دولت و بخش خصوصی در شورای شهر برگزار شد.
در این نشست که با هدف مرور آثار و بازخوردهای همایش سال گذشته، آسیب‌شناسی آن، بررسی راهکارهای مؤثر برای پیشبرد اهداف همایش و مرور رویدادها و برنامه‌های همایش و هفته تهران هوشمند برگزار شد، صاحب‌نظران و نخبگان این حوزه به گفت‌وگو نشستند.
هفته «تهران هوشمند» از ۱۴ تا ۲۰ آذرماه برگزار می‌شود. در این هفته اولین مسابقه چالش نوآوری تهران هوشمند، کارگاه آموزشی شهر هوشمند، افتتاح مرکز فناوری‌های هوشمند شهری، رونمایی از دستاوردهای شهر هوشمند، تور آموزشی مرکز آمار و رصد شهری پایتخت و در دو روز آخر، «همایش بین المللی تهران هوشمند» در برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

http://pvst.ir/5l5

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو