skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

جشنواره کودک آنلاین با هدف شناسایی ایده‌های برتر در فضای مجازی آغاز شد

تحریریه پیوست

۲۹ آبان ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸

 

وب سری‌هایی (سریال‌های اینترنتی) که در جشنواره «وب‌سری وفیلم کوتاه کودک آنلاین» ساخته‌ می‌شوند در VODهای مختلف و اپلیکیشن‌هایی که اپراتورها دارند، پخش خواهند شد.

جمال هادیان، دبیر جشنواره وب‌سری و فیلم کوتاه کودک آنلاین در نشست خبری این جشنواره ضمن اعلام این خبر اعلام کرد که جشنواره «وب‌سری وفیلم کوتاه کودک آنلاین» با هدف شناسایی استعدادها و ایده‌های برتر در حوزه تولید محتوای تصویری، ویژه کودکان و نوجوانان در فضای مجازی برگزار می‌شود.

هادیان در مورد دلیل برگزاری این جشنواره توسط وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات گفت: « در حال حاضر برای کودکان و نوجوانان ما محتوایی تولید می‌شود که ممکن است برای آنها مناسب نباشد. ما در ایران عقبه‌ای داریم که اگر از آن استفاده کنیم، می‌توانیم محتوای مناسبی در این حوزه تولید کنیم.»

هادیان در نشست خبری این جشنواره تصریح کرد که  وزارت ارتباطات در تلاش است تا نهادهایی مانند وزارت آموزش و پرورش، وزارت ورزش و جوانان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان بهزیستی، شهرداری ها، تولیدکنندگان محتوا، کارآفرینان حوزه فضای مجازی،اپراتورهای تلفن همراه و عرضه کنندگان اینترنت را در این رویداد بزرگ فرهنگی هنری، همراه خود کند. 

او با اعلام اینکه نهادهای متعددی متولی تولید محتوا در حوزه کودکان هستند، بیان کرد: «تولید محتوا نیاز به یک همراستایی برای شناسایی استعدادها و حمایت از آن‌ها دارد. در این حوزه کار عملی شکل نگرفته است و به همین دلیل وزارت ارتباطات در نظر دارد که برای این کار بسترسازی‌های لازم را انجام دهد و در واقع به عنوان یک شتاب‌دهنده عمل کند.»

 در ادامه دبیر جشنواره کودک آنلاین و رئیس مرکز روابط‌عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درمورد ثبت نام ایده‌ها و داوری در این جشنواره گفت: « در ساعات اولیه که فراخوان منتشر شد، بدون این‌که اطلاع رسانی خاصی انجام شود، استقبال برای ثبت‌نام در این جشنواره قابل توجه بود و در حال‌حاضر بعد از ۲۴ساعت انتشار این فراخوان بیش از ۳۰ ایده و فیلم به ثبت رسیده‌اند.»

او ادامه داد: «ایده‌‌ها داوری می‌شوند و پس از آن داوران ایده‌هایی که مناسب هستند را انتخاب می‌کنند. مربی‌های حرفه‌ای داریم که به افراد منتخب در زمینه فیلم‌سازی آموزش می‌دهند. سپس فیلم‌ها و وب‌سری‌ها نیمه اول اردیبهشت ماه در یکی از پردیس‌های سینمایی نمایش عمومی خواهند داشت و در طول تعطیلات از طریق اپلیکیشن رای‌گیری مردمی انجام می‌شود.»

http://pvst.ir/5ku

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو