skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

سامانه «سرباز ماهر» برای حل معضل بیکاری جوانان رونمایی شد

تحریریه پیوست

۲۸ آبان ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۸ دی ۱۳۹۸

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در نشست خبری رونمایی از سامانه «سرباز ماهر» اعلام کرد این سامانه با هدف افزایش مهارت آموزی سربازان پیش از خدمت، در حین خدمت و پس از خدمت راه‌اندازی شده و راهی برای رفع معضل بیکاری و ایجاد اشتغال آنها خواهد بود.

سید مهدی فرحی، در توضیح این سامانه گفت: «خرداد ۹۶ «قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه»در زمینه ارتقا بهره‌وری سربازها ایجاد شد، قصد داشتیم بهره‌وری و مهارت‌آموزی سربازان را افزایش دهیم و فضای مجازی به کمک ما آمد. به همین جهت سامانه‌ای را طراحی کردیم تا علاوه بر سربازان، جوانان ذکور بالای ۱۵ سال که هنوز تحت قیومیت نیروهای مسلح قرار نگرفتند نیز از این ظرفیت بهره‌مند شوند.»

فرحی با اشاره به اینکه شرایط عضویت در این سامانه بسیار آسان است و تنها با کدملی و شماره تلفن‌همراه این کار صورت می‌گیرد، بیان کرد: «وقتی جوانان بالای ۱۵ سال وارد سامانه شدند ۴۰ تا ۵۰ پارامتر اطلاعاتی را از آنها می‌خواهیم. این جوانان باید مدارک، علاقمندی‌ها و مهارت‌های خود را نیز در سامانه ثبت کنند.»

به گفته فرحی در گام اول مهارت‌ها باید مورد نیاز نیروهای مسلح باشد و به همین دلیل۵۰۰ مهارت در این سامانه تنظیم شده است.  او در توضیح اجرای گام دوم این سمانه نیز اعلام کرد:‌ «کشش بازار هم مطرح است تا پس از دوران سربازی، جوانان با توجه به مهارت‌های آموخته شده وارد بازار کار شوند. در گام سوم نیز این مهارت‌ها باید منطبق با شرایط اقلیمی مهارت آموزان باشد. در کنار آن روانشناسی شغلی هم به این جوانان ارائه می‌دهیم.»

فرحی در مورد همکاری نیروهای مسلح با دولت و  دیگر نهادهای مرتبط با این طرح گفت: «برای اینکه مهارت‌ها و حمایت‌های مختلف را برای این گروه از جوانان در نظر بگیریم از تمام ظرفیت‌های ملی استفاده کردیم. این سامانه مختص ارتش و سپاه و ناجا نیست، بلکه ۱۶ وزارتخانه و ۱۴ نهاد در راستای مهارت آموزی و دادن گواهینامه به جوانان  در آن همکاری داشته‌اند.» براساس اظهارت فرحی این سامانه با پیوند دادن متقاضیان، موسسات آموزشی و مراکز ارزیابی مهارتی،‌ زمینه بهره‌گیری آموزش مهارتی متناسب با نیاز بازار را برای جوانان فراهم می‌‌کند.

http://pvst.ir/5ko

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو