skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

مشاور زیرساخت مدیرعامل اپراتور فیبرنوری شد

تحریریه پیوست

۲۲ آبان ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

بعد از مدت‌ها سکوت خبری در مورد فعالیت اپراتور فیبرنوری (شرکت ایرانیان نت‌) لطف‌الله سبوحی، مشاور رییس هیات مدیره شرکت زیرساخت به عنوان مدیرعامل جدید این اپراتور جایگزین محسن باقری چناری شد. سبوحی چهارمین مدیرعاملی است که از زمان شروع به کار اپراتور چهارم (سال 91) برای این سمت انتخاب می‌شود.

سبوحی در حالی به عنوان مدیرعامل جدید ایرانیان نت انتخاب شده که هیچ‌کدام از تعهدات این اپراتور برای اتصال منازل و بنگاه‌های اقتصادی به فیبرنوری انجام نشده است. چندی پیش محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه نوزدهمین نمایشگاه تلکام در پاسخ به پیوست در خصوص آخرین وضعیت پروانه اپراتور فیبرنوری اعلام کرد که با توجه به عقب ماندن ایرانیان‌نت از انجام تعهداتش، دوران محافظت از پروانه این اپراتور حذف و از این به بعد با این اپراتور مانند دیگر دارندگان پروانه FCP رفتار خواهد شد.

همچنین محسن باقری چناری، مدیرعامل پییشین این اپراتور نیز در گفت‌وگو با پیوست اعلام کرده بود بعد از انصراف شرکت  MTN  آفریقای جنوبی از سرمایه‌گذاری در این اپراتور، آن‌ها در حال مذاکره با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای کاهش تعهدات پروانه خود هستند.

پروانه اپراتور فیبرنوری در سال ۹۱ به شرکت ایرنیان‌نت واگذار شد و براساس پروانه قرار بود این شرکت از زمان ارایه پروانه تا ۸ سال بعد، ۶٫۸ میلیون پورت فیبرنوری با سرعت ۲۰ مگابیت بر ثانیه را به کاربران خانگی و بنگاه‌های اقتصادی برساند. اما این شرکت بعد از بارها تلاش برای تمدید دوران انحصار پروانه‌اش تاکنون تنها در نمایشگاه بین‌المللی تهران ۵ هزار پورت و در یکی از مراکز استان البرز ۲۰ هزار پورت آماده واگذاری دارد.

لطف الله سبوحی پیش از این مشاور رییس هیات‌مدیره شرکت زیرساخت بود و قبل‌تر از آن نیز در سمت قائم مقام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مشغول به کار بوده است.

http://pvst.ir/5ki

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو