skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

رییس اتحادیه خشکشویی و لباسشویی تهران:خشکشویی‌های آنلاین دلال هستند

تحریریه پیوست

۱۹ آبان ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۸ دی ۱۳۹۸

رئیس اتحادیه خشکشویی و لباسشویی در گفت‌وگو با پیوست اعلام می‌کند که در حوزه خشکشویی و لباسشویی، خشکشویی‌های اینترنتی جایگاهی ندارند. به باور او تنها واحد‌های صنفی که از اتحادیه رسمی این حوزه پروانه کسب دریافت‌ کرده‌اند امکان راه‌اندازی اپلیکیشن خشکشویی را خواهند داشت. ابوالفضل رجب زاده تاکید می‌کند که اپلیکیشن‌هایی که هم‌اکنون در حوزه ارایه خدمات خشکشویی فعالیت می‌کنند، غیرقانونی هستند.

ابوالفضل رجب زاده، رییس اتحادیه خشکشویی و لباسشویی تهران، در گفت‌وگو با خبرنگار پیوست در مورد جزییات اخطار پلمب برخی از پلتفرم‌های خشکشویی‌های آنلاین گفت: «شغل خشکشویی تخصصی و فنی است و حتی وقتی افراد می‌خواهند در این حوزه جواز کسب بگیرند باید ابتدا امتحان بدهند. اما استارت‌آپ‌های این حوزه دلال هستند و از خشکشویی اطلاعات کافی ندارند.»
رجب زاده با بیان اینکه این استارت‌آپ‌ها برای انجام خدمات خشکشویی با کارگاه‌های درجه پایین همکاری می‌کنند اما هزینه خشکشویی درجه بالا را از مشتری دریافت می‌کنند، عنوان کرد: «برخی می‌گویند این کسب وکارها پلتفرم واسطه هستند و فعالیت خشکشویی نمی‌کنند. در صورتی که فعالیت خشکشویی نیاز به واسطه ندارد. مردم باید با واحد صنفی به صورت مستقیم درتماس باشند نه با واسطه از سوی دیگر هم خشکشویی‌های درجه اول و دوم که مشتری‌های خود رادارند و نیازی به اپلکیشن ندارند.»

رجب‌زاده با اعلام اینکه برای همکاری خشکشویی آنلاین با کارگاه‌های درجه سه اسناد و مدارک لازم را دارد، تاکید می‌کند: «به زودی همکاری این پلتفرم‌ها با کارگاه‌های درجه سه را ثابت و در رسانه‌ها مطرح می‌کنم. چند سالی است که من در مصاحبه‌های گوناگون در رسانه‌ها و صدا وسیما می‌گویم که لباس‌های مردم در کارگاه‌های غیرقانونی شسته می‌شوند. اما کسی به این موضوع توجهی ندارد.»

رییس اتحادیه خشکشویی و لباسشویی در پاسخ به این سوال که این اتحادیه تصمیم به راه‌اندازی اپلیکیشن‌های مخصوص در حوزه خشکشویی و رقابت‌ با استارت‌آپ‌های این حوزه را دارد یا خیر عنوان کرد: «ما این استارت‌آپ‌ها را قبول نداریم که بخواهیم با آنها رقابت کنیم. اما قصد داریم که اپلیکیشن خود در این زمینه را به زودی راه‌اندازی کنیم. اما نخست باید زیرساخت‌های آن فراهم شود.»

رجب‌زاده با تاکید براینکه اتحادیه‌ها زیرمجموعه اتاق اصناف ایران هستند و اتاق اصناف در نظارت خود بر صدور جواز کسب توسط اتحادیه کسب وکارهای اینترنتی ضعیف عمل می‌کند، گفت: «براساس قانون ،در هر صنفی اتحادیه صنف مربوطه جواز کسب صادر می‌کند و اگر فردی قصد راه‌اندازی کسب و کار در حوزه اینترنت داشته باشد، یا صنف مورد نظر جواز کسب صادر می‌کند یا اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی با هماهنگی اتحادیه صنف مربوطه جواز را صادر می‌کند. اما در این زمینه اتاق اصناف بسیار ضعیف عمل کرده است و قانون شفافی در این مورد وجود ندارد. البته اتحادیه خشکشویی و لباسشویی در نامه‌ای به اتاق اصناف این ضعف را گوشزد کرده است.»

خردادماه سال جاری ابوالفضل رجب زاده نسبت به استفاده از خدمات خشکشویی‌های اینترنتی و آنلاین هشدار داده بود که خشکشویی‌های آنلاین بهداشت و کیفیت را رعایت نمی‌کنند. این هشدار در ۵ آبان امسال به نامه اخطار پلمپ بدل شد و خشکشویی آنلاین زودشور به پیوست اعلام کرد که با وجود داشتن تمام مجوزهای لازم نامه اخطار پلمب از سوی اتحادیه خشکشویی را دریافت کرده‌اند. علاوه بر زودشور چندی پیش پلتفرم اسپارد نیز که در حوزه خدمات خانگی فعالیت می‌کند، از سوی این اتحادیه نامه اخطار به پلمب دریافت کرد.

http://pvst.ir/5k5

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو