skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شرکت‌های پرداخت استفاده از QR کد «فون‌پی» را نپذیرفتند

۸ آبان ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۳۰ آذر ۱۳۹۸

فون‌پی یکی از برنامه‌های پرداخت آنلاین کرایه تاکسی به اپلیکیشن‌های دیگر فعال در این حوزه پیشنهاد داده است که از QR کد فون‌پی به عنوان QRکد مرجع استفاده کنند. اما آنطور که برخی مدیران این برنامه‌های پرداخت به پیوست می‌گویند آنها حاضر به استفاده از QR کد فون‌پی به عنوان QRکد مرجع نیستند.

مهرماه امسال، پس از ارسال فرمت قرارداد از سوی سازمان تاکسیرانی برای اپلیکشن‌های پرداخت کرایه تاکسی، آنها برای توافق بر سر ساختن یک QR کد مشترک دور هم جمع و جلساتی در همین راستا برگزار کردند. حالا فون‌پی می‌خواهد QRکدش به عنوان کد مشترک مورد استفاده تمام اپلیکیشن‌های این حوزه قرار گیرد. پیشنهادی که به نظر نمی‌رسد توافقی روی آن وجود داشته باشد.

ایمان محمدی، مدیر توسعه تجاری اپلیکیشن پرداخت «رسید» در گفت‌وگو با پیوست در این باره می‌گوید: «در حال حاضر توافقی میان ما و فون‌پی برای استفاده از QRکد آنها صورت نگرفته است. این موضوع از روز اول از سوی فون‌پی مطرح شد و می‌خواستند عملیات پرداخت روی QRکد آنها انجام شود و ما به آنها کارمزد بپردازیم.  از همان ابتدا اعلام کردیم که با این موضوع موافق نیستیم. فون‌پی انحصار اولیه را داشت و توانست QRکد خود را توسعه دهد و در حال حاضر شروع به صحبت با شرکت‌ها کرده که پرداخت‌ها روی QRکد آنها انجام شود و از ابتدا هم معماری خود را بر همین اساس طراحی کرده بودند.»

او با اشاره به گفته‌های پیشین رئیس سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران می‌گوید: «پیش از این هم آقای قنادان اعلام کرده بود که اگر نتوانیم به یک QRکد واحد برسیم، فون‌پی را مجبور می‌کنند که QRکد خود را در اختیار بقیه قرار دهد و این در حالی بود که فون‌پی هم از ابتدا بر اساس همین سیاست راه‌اندازی شده بود.»

محمدی با اعلام اینکه به نظر می‌رسد این کار مورد قبول کسب‌وکارهای حاضر در این حوزه نباشد تصریح می‌کند: «برای رقبای بزرگ این بازار، استفاده از سرویس فون‌پی جذاب نخواهد بود. به عنوان مثال به نظر نمی‌رسد سرویس آپ از QRکد فون‌پی استفاده کند. ما به فون‌پی پیشنهاد دایم که QRکد خودش را جمع کند و همه از یک QRکد واحد استفاده کنیم اما فون‌پی هیچوقت جواب مشخصی به این پیشنهاد نداد.»

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که  اپلیکیشن «فون‌پی» در حال گسترش فعالیت خود با سرویس‌های مختلف ارایه دهنده خدمات پرداخت است. برای نمونه این برنامه به تازگی از  شروع همکاری خود با پیام‌رسان «بله»  خبر داده است. 

http://pvst.ir/5jo

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو