skip to Main Content
گلکسی نوت ۲۰

محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

27 درصد کل اپلیکیشن‌ها‌ی ایرانی در تهران تولید می‌شود

تحریریه پیوست

۷ آبان ۱۳۹۷

زمان مطالعه : 2 دقیقه

برای بوکمارک این نوشته

جدیدترین گزارش کافه‌بازار از وضعیت برنامه‌ها و بازی‌های تولید شده در کشور با عنوان «متولد ایران» نشان می‌دهد، که نزدیک به 27 درصد از کل اپلیکیشن‌های ایرانی کشور در تهران تولید می‌شود. براساس این گزارش که مربوط به مهر ماه سال 97 است، از ۱۵۷ هزار و ۸۴۹ برنامه تولید شده در کل کشور، استان تهران بیش از ۴۲ هزار برنامه بیشترین تعداد برنامه‌های موبایلی را تولید کرده است. همچنین استان‌های گیلان، خراسان رضوی و گلستان به ترتیب با ۱۵ هزار، ۱۳ هزار و ۱۲ هزار برنامه، رتبه دوم، سوم و چهارم را در برنامه‌های تولید ایران دارند.

تصویر زیر تعداد کل برنامه‌های تولید شده در هر استان را نشان می‌دهد:

طبق داده‌های این گزارش که در تصویر زیر هم قابل مشاهده است، سهم درآمدی توسعه‌دهندگان تهران با ۵۴ درصد بیشترین سهم درآمدی توسعه‌دهندگان کل کشور را به خود اختصاص داده‌ است. در همین زمینه استان‌های خراسان رضوی و اصفهان نیز به ترتیب با ۱۴ و ۷ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

در این گزارش کافه بازار همچنین مشخص شده که از میان برنامه‌های تولید شده در تمام استان‌ها، سهم بازی‌ها 20.89 درصد است. از سوی دیگر سهم بازی‌های تولید شده در استان ایلام  بیش از ۴۶ درصد کل برنامه‌های تولید شده در این استان بوده است. از این منظر استان‌های اردبیل و قزوین به ترتیب با بیش از ۴۴ و ۳۵ درصد در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند.

تصویر زیر سهم بازی‌های از کل برنامه‌های تولید شده در هر استان را نشان می‌دهد:

برای بوکمارک این نوشته

http://pvst.ir/5jn

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top
×Close search
جستجو