skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

مرکز توسعه تجارت طرح به کارگیری گواهی الکترونیکی را بررسی می‌کند

تحریریه پیوست

۵ آبان ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۸ دی ۱۳۹۸

طرح جامع به کارگیری گواهی الکترونیکی برای استنادپذیر کردن ادله الکترونیکی توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در دست بررسی و تدوین قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، نماد اعتماد الکترونیکی مطابق وظیفه مکلف شده، توانسته است ادله الکترونیکی را ایجاد و امکانات استنادپذیر کردن آن را نیز فراهم کند تا به صورت قانونی از این پس خریداران و کسب و کارها بدون هیچگونه دغدغه‌ای بتوانند معاملات خود را در فضایی شفاف انجام دهند. در همین راستا حالا استفاده از گواهی الکترونیکی با کاربرد امضای دیجیتال برای استنادپذیر کردن ادله الکترونیکی یکی دیگر از طرح‌هایی است که در قالب طرح جامع به کارگیری گواهی الکترونیکی در دست بررسی است.
براین اساس یکی از نیازمندی‌های اجرای این طرح، ایجاد فاکتور الکترونیکی استنادپذیر برای معاملات کسب و کارهای اینترنتی است و این مرکز درحال انجام مذاکرهای لازم با سازمان‌های متولی پذیرش اسناد الکترونیکی استنادپذیر (با امضای دیجیتال) به جای اسناد فیزیکی از جمله سازمان امور مالیاتی است و در عین حال، به دنبال ارائه راهکارهای تشویقی برای کسب و کارهای فعال در این حوزه است.

یکی از تعاریف تجارت الکترونیکی، انجام کلیه فعالیت‌های تجاری با استفاده از شبکه‌های ارتباطی کامپیوتری، به ویژه اینترنت است. از آنجایی که در تجارت الکترونیکی، داد و ستد در حالت حقیقی‌ و واقعی وجود ندارد، پتانسیل وجود ریسک در معاملات اینترنتی وجود خواهد داشت. از این رو امن سازی این فضا نیازی جدی به شمار می‌آید. هر چه بستر تجارت غیر واقعی‌تر و غیرملموس‌تر باشد، به مراتب بر پیچیدگی‌های معامله و ریسک های خرید و فروش افزوده خواهد شد. در چنین فضایی، با توجه به مشکلات ایجاد شده برای کسب و کارها و خریداران، ایجاد ادله الکترونیکی و نحوه استنادپذیری آن می‌تواند راه‌گشا باشد.

http://pvst.ir/5jd

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو