skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

درخواست شرکت‌های FCP از وزیر: پول نگیرید

تحریریه پیوست

۲۵ مهر ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸

شرکت‌های FCP در نامه‌ای به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخواست کردند تا زمانی که «مشکلات و موانع فعالیت» آنها برطرف نشده، این شرکت‌ها از پرداخت مبالغ مانده صدور پروانه و تسهیم درآمد، معاف شوند.

۱۶ شرکت FCP در نامه‌ای خطاب به وزیر ICT با مروری کوتاه بر آنچه از سال ۹۴ تاکنون در زمینه ارتباطات ثابت کشور رخ داده، از همکاری نکردن «شرکت مخابرات ایران، شهرداری‌ها و شرکت توانیر» گلایه و عنوان کرده‌اند که «پس از گذشت ۳۰ ماه از مصوبه ۲۳۰ و عدم تمکین شرکت مخابرات ایران نسبت به تعهدات پروانه و مصوبه مذکور» این شرکت‌ها کنسرسیوم خود را منحل اعلام و درخواست اصلاح و ابطال مصوبه ۲۳۰ را دارند.
مصوبه ۲۳۰ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به موضوع ارائه خدمات و امکانات پایه‌ای شرکت مخابرات ایران اشاره دارد. اصلاح پروانه شرکت مخابرات ایران و قبول مصوبه ۲۳۰ از سوی این شرکت، یکی از شروط واگذاری پروانه بهره‌برداری از شبکه‌های 3G و 4G به همراه اول بود. اکنون شرکت‌های FCP عنوان می‌کنند مخابرات به مفاد این مصوبه پایبند نیست.

از سوی دیگر این شرکت‌ها معتقدند آزادسازی فضای توسعه 4G برای کلیه اپراتورهای سیار و تمدید دوره حفاظت پروانه ایرانیان نت، موجب عقب‌ماندگی کشور در زمینه ارتباطات ثابت شده است.
شرکت‌های امضا کننده نامه به وزیر در بند پایانی آورده‌اند: «بنابراین از آن مقام والا خواهشمند است بررسی و دستور فرمایید همراه با طرح موضوع در کمیسیون تنظیم مقررات در صورت رفع مشکلات و موانع فعالیت دارندگان پروانه FCP (ایفای تعهدات سازمان تنظیم مقررات در مقابل پروانه‌های صادره) و اجرای راهکارهای توانمندساز حوزه ارتباطات ثابت کشور، مبالغ مانده صدور پروانه و تسهیم درآمد در سنوات آتی قابل وصل گردد.»

نامه شرکت‌های FCP در ۱۷ مهرماه سال جاری نگاشته شده است. در همین حال، شرکت‌های Srcvco. نیز روز گذشته در نامه‌ای به رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، چنین درخواستی را مطرح کردند.

http://pvst.ir/5ik

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو