skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

رونمایی از ۳ سامانه جدید شهرداری تهران

تحریریه پیوست

۸ مهر ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

در همایش فصلی مدیران شهرداری تهران سامانه‌های داشبورد مدیریت شهرداری تهران، اطلس هوشمند محلات و سامانه جدید مکاتبات اداری رونمایی شدند. در این مراسم محمدعلی افشانی، شهردار تهران، ویژگی‌های برنامه سوم توسعه را زیست پذیری، کاهش شکاف طبقاتی در شهر، مشارکت پذیری، پاسخگو کردن مدیران، توسعه، عدالت، کاهش نابرابری و بهبود وضعیت زندگی در شهر دانست و درباره این برنامه گفت: «در این برنامه به دنبال اصلاح ساختار شهری، هوشمندسازی اداره شهر و مقابله با فساد هستیم.»

شهردار تهران با تأکید بر ارائه مجوز ساخت و ساز به صورت هوشمند افزود: «ما به دنبال هوشمندسازی اقدامات شهری هستیم که مهم‌ترین آن هوشمندسازی صدور مجوز ساخت و ساز در تهران است که تا پایان سال آغاز و تا شهریور و هفته دولت سال آینده تکمیل خواهد شد. اقدامات دیگر نظیر آبیاری فضای سبز، روشنایی شهر و یافتن جای پارک در شهر هم قابلیت هوشمندسازی دارد که به دنبال اجرای آن‌ها هستیم.»

او همچنین بر مقابله با فساد در شهرداری تأکید کرد و هوشمندسازی را راهی برای مقابله با فساد دانست و در این باره گفت: «وقتی در سازمانی فساد باشد دیگر نباید انتظار توسعه از آن سازمان داشت. فساد پایه‌های سازمان را ویران می‌کند و ما باید با آن مقابله کنیم و یکی از راه‌ها هوشمندسازی اقدامات است. شهرداری تهران نمی‌خواهد برای خود حق و قدرت چانه زنی در اموری مانند صدور مجوز داشته باشد. صدور مجوز باید هوشمند شود و متقاضی بدون حضور در شهرداری با محاسبه دقیق اطلاعات محل ساخت و ساز خود تمام فیش‌ها و عوارض مربوطه را پرداخته و مجوز خود را دریافت کند.»

در پایان این مراسم با حضور شهرداری، معاون شهردار و  مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران ۳ سامانه جدید رونمایی شدند. براساس اعلام شهرداری تهران سامانه داشبورد مدیریت شهرداری  تهران به مدیران کمک می‌کند برای برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری تصویر کامل‌تر، واقعی‌تر و مبتنی بر داده و اطلاعات را  در ذهن خود ترسیم کنند. اطلس هوشمند محلات نیز در فاز نخست با هدف ایجاد پیشخوان توسعه محله‌ای بافت فرسوده شهر تهران ۱۵۸ محله را تحت پوشش خود قرار داده و سامانه جدید مکاتبات اداری شهرداری نیز نسخه به‌روز شده و بهینه اتوماسیون اداری برای کاربری راحت‌تر و سرعت بالاتر مکاتبات، راه اندازی شده است.

شهرداری تهران در تیرماه امسال هم از پلتفرم مشارکت شهروندان با محوریت مشکلات و چالش‌های شهر تهران رونمایی کرده بود. شهردار تهران، اعضای شورای شهر، شهرداران مناطق، مدیران سازمان‌ها و بخش‌های مختلف شهرداری تهراندر همایش فصلی مدیران که عصر شنبه هفتم مهرماه برگزار شد، حضور داشتند.

http://pvst.ir/5h3

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو