skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

بنیانگذار «از کی»: به دنبال طراحی بیمه براساس رفتار مشتری هستیم

تحریریه پیوست

۸ مهر ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸

نشست خبری معرفی وبسایت «ازکی» پلتفرم فعال در زمینه مرکز مشاوره و بیمه آنلاین برگزار شد. تیم لطیف، بنیانگذار استارت آپ «از کی» در مورد چگونگی و چرایی راه اندازی این کسب و کار گفت: « ۱۰ سال پیش از آلمان به ایران بازگشتم و در حوزه کارآفرینی فعالیت کردم. در آلمان وبسایت‌های بسیاری به مقایسه قیمت بیمه‌ها می‌پردازند و در این زمینه هم خیلی موفق هستند. من دراین فکر بودم چرا در ایران چنین کسب و کاری راه اندازی نمی‌شود. چون زیرساخت کارآفرینی و دانش آی تی آن را داشتیم. بنابراین از یک سال گذشته فعالیت خود را در این حوزه شروع کردیم.»

او ادامه داد:‌ «در تحقیقات بازار خود دریافتیم که ۸۰ درصد مردم نمی‌دانند تفاوت پوشش بیمه‌ها چیست و فقط به صورت سنتی بیمه را از نماینده‌ها و کارگزاران می‌خرند و فهمیدیم که در مورد بیمه و خسارت مردم نیاز به مشاوره داریم. بنابراین  در تلاشیم تا در وبسایت خود مرکز مشاوره و انتخاب بیمه باشیم و در فعالیت خود با نمایند‌ه‌ها همکاری می‌کنیم.»
او در مورد نحوه ارتباط استارت آپ «از کی» با شرکت‌های بیمه و بیمه مرکزی عنوان کرد: «ما از چند شرکت بیمه API  دسترسی گرفتیم و وقتی مشتری قیمت بیمه‌ها را با هم مقایسه می‌کند، قیمت بیمه به صورت مستقیم از شرکت به دست ما می‌رسد. بیمه مرکزی هم خیلی علاقمند است تا بیمه دیجیتالی و تکنولوژی نوین وارد این حوزه شود.»به گفته لطیف به تازگی بیمه مرکزی با تمام استارت‌آپ‌های این حوزه جلسه‌ای برگزار کرده است تا در سایت بیمه مرکزی نام استارت‌آپ‌های معتبر این حوزه معرفی شوند تا در نهایت مشتری یکی از آن‌ها را برگزیند. به اعتقاد تیم لطیف در حال حاضر این استارت‌آپ به دنبال درآمدزایی نیستند و قصد دارند تا خدمات نوین بیمه‌ای ارائه دهند و اعتماد ایجاد کنند.
بنیانگذار از کی در مورد برنامه آینده این استارت آپ گفت: «در صنعت بیمه طراحی بیمه وجود دارد سیاست بازار در کشورهای دیگر به این صورت است که با توجه به رفتار مشتری بیمه‌نامه صادر کنند. استارت آپ از کی نیز قصد دارد اطلاعات مشتریان را جمع آوری کنند و براساس داده‌‌هایی که از مشتریان دارند برای آنها بیمه طراحی کنند.»


مجید قاقازانی، سرپرست بازاریابی ازکی، نیز درمورد یکی از تفاوت‌های این پلتفرم با استارت‌آپ‌های دیگر گفت: «در سایت گزینه مقایسه چند شرکت داریم که مشتری می‌تواند تمام شرکت‌‌های بیمه و خدمات آنها را با هم مقایسه کند. تمام اطلاعات اولیه به زبان ساده در این بخش موجود است. در مراحل بعدی گزینه‌های بیشتری مانند امتیازدهی را نیز می افزاییم.»

http://pvst.ir/5h2

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو