skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رئیس شورای شهر تهران: ما در تهران دچار چاله هوایی هستیم

۴ مهر ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۳۰ آذر ۱۳۹۸

ما در تهران دچار چاله هوایی هستیم، این جمله محسن هاشمی است در مراسم افتتاح حساب شهروندی خود در سامانه تهران.

رئیس شورای شهر تهران چاله هوایی تهران را با مثالی شفاف کرد. به گفته وی گردشگر  یعنی گردشگر خارجی که می‌خواهد وارد تهران شود نمی‌تواند مسائلی مثل رزرو هتل، بلیت هواپیما برای سفر داخل ایران و استفاده از کارت اعتباری را انجام دهد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران او تاکید کرد: ما وضعیت خوبی در کشور از این لحاظ نداریم ولی باید مثل یک شهر فراملی و بین‌المللی تمام ویژگی‌های لازم را به دست آوریم و قطعا شورای شهر از برنامه تهران هوشمند حمایت می‌کند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین درباره نقش سازمان فاوا در پیشبرد این برنامه گفت: باید دید سازمان فاوا بر منابع مالی شهرداری متکی است یا خودکفاست؟  در حال حاضر کاملا خودکفا نیست. اما باید نگاه ویژه‌ای به درآمدزایی از ارائه سرویس‌ها داشته باشد تا در آینده به این مهم دست یابد.

در این نشست همچنین معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا ضمن تاکید بر حل معضلات شهری با استفاده موثر از توان ICT گفت: فناوری اطلاعات راه میانبری برای توسعه و باعث کاهش فقر و نابرابری است. در بسیاری از کشورها پیشرفت موجب پایداری فرهنگی و کاهش تضادها و تحقق یکپارچگی شده است.

میرزایی در ادامه با اشاره به تلاش سازمان فاوا در یک سال گذشته و با تاکید بر اهمیت حفظ یکپارچگی در ایجاد تهران هوشمند گفت: اهمیت توسعه ICT نه تنها در بهبود کارایی و تغییر فرایندهای شهری بلکه در گسترش رویه‌های دموکراتیک و ایجاد حق انتخاب برای شهروندان است.

http://pvst.ir/5gn

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو