skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

5 استان پرمصرف بازی‌های کامپیوتری معرفی شدند

تحریریه پیوست

۳ مهر ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

معاونت پژوهش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، در گزارشی با عنوان «بازی‌خیزهای ۱۳۹۶» میزان مصرف بازی‌های دیجیتال در 5 استان کشور را که براساس بررسی‌ها دارای بیشترین بازیکن بازی‌های رایانه‌ای بوده‌اند را منتشر کرد. تهران، خراسان رضوی، خوزستان، فارس و اصفهان 5 استانی هستند که در این گزارش به عنوان بازی‌خیزترین و دارای تعداد بیشترین بازیکن نسبت به استان‌های دیگر معرفی‌ شده‌اند.  براساس این گزارش تهران با ۳۰۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به عنوان بیشترین درآمد بازار بازی و استان خوزستان با ۳۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان کم‌ترین درآمد  از بازار بازی را به خود اختصاص داده‌اند.

در بخش دیگری از این گزارش تعداد بازیکن در این ۵ استان مورد بررسی قرار گرفته است که بر این اساس در تهران ۵ میلیون و ۱۵۷ هزار ، فارس 2میلیون و ۲۴۶ هزار، خوزستان ۲ میلیون و ۱۹۶ هزار، خراسان رضوی ۲ میلیون و ۵ هزار و  اصفهان یک میلیون و ۲۹۴ هزار بازیکن وجود دارد.

میانگین سنی این بازیکنان هم به تفکیک ۵ استان، در استان فارس ۲۱ سال ، تهران ۲۰ سال، خوزستان و خراسان رضوی ۱۸ سال و اصفهان ۱۷ سال سن است.


براساس این گزارش از میان ابزارهای انجام بازی‌ کامپیوتری یعنی  تلفن‌همراه، رایانه و کنسول تلفن‌همراه پرکاربردترین پلتفرم برای انجام بازی است و بازیکنان در استان اصفهان با ۹۴ درصد بیشترین استفاده را از موبایل دارند.

در بررسی معاونت پژوهشی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از  میان ۵ بازی کلش آف کلنز، PES، GTA ، کانتر استریک، باقلو در این ۵ استان، بازی کلش اف کلنز در هر ۵ استان رتبه یک را به خود اختصاص داده‌اند.


در بررسی متوسط میزان انجام بازی در روز( به دقیقه) خراسان رضوی با ۱۰۴ دقیقه بیشترین میزان و اصفهان با ۸۰ دقیقه کمترین میزان را به خود اختصاص داده است. بازیکنان در تهران به طور متوسط ۹۷ دقیقه، در خوزستان ۸۸ دقیقه و در فارس ۸۴ دقیقه بازی می‌کنند.

در این گزارش وضعیت خریداران بازی یعنی افرادی که بـرای دسترسـی بـه بـازی هزینـه می‌کننـد نیز مورد بررسی قرار گرفته‌اند که از کل بازیکنان در تهران ۲۴ درصد برای خرید بازی هزینه پرداخت می‌کنند.  این میزان در اصفهان ۲۰ درصد ، فارس و خراسان رضوی ۱۷ درصد و خوزستان ۵ درصد گزارش شده‌ است.


گزارش کامل «بازی‌خیزهای ۱۳۹۶» را می‌توانید اینجا بخوانید.

http://pvst.ir/5gg

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو