skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

آزادسازی تعرفه‌های ارتباطی در انتظار تصویب رگولاتوری

تحریریه پیوست

۳ مهر ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

طرح آزادسازی تعرفه‌های ارتباطی که ماه‌ گذشته از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی(رگولاتوری) مطرح شد بود، به گفته یکی از اعضای کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی‌رایانه‌‌‌ای تهران در انتظار تصویب نهایی در کمیسیون رگولاتوری قرار دارد.

علی توسلی، نایب رئیس کمیسیون اینترنت و انتقال داده سازمان نصر تهران، در خصوص جزییات اجرای این طرح به پیوست می‌گوید‌: «ماه گذشته طرح آزادسازی تعرفه‌های ارتباطی ازطریق رگولاتوری به نظرسنجی گذاشته شد و رگولاتوری از سازمان نصر هم خواست تا نظر و پیشنهادهای خود برای اجرای این طرح را اعلام کند. پیشنهاد اولیه کمیسیون اینترنت و انتقال داده سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران در این مورد به سازمان تنظیم مقررات  ارسال شده است و امروز (۳ مهر ۹۷) هم  این موضوع مجددا در کمیسیون اینترنت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.»

او با اشاره به اینکه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مصمم به اجرای آزادسازی تعرفه‌هاست می‌افزاید: «در جلسه اخیر کمیسیون سازمان تنظیم مقررات نوبت به تصویب این طرح نرسید و  احتمالا در جلسه آینده این کمیسیون که روز یکشنبه ۸ مهر برگزار می‌شود طرح مورد بررسی قرار خواهد گرفت. اما مشخص است که تصویب این طرح از سوی سازمان قطعی است.»

به گفته توسلی پیشنهاد اولیه سازمان نصر در زمینه آزادسازی تعرفه‌ها از این قرار بوده که آزادسازی تعرفه‌ها در صورت اجرا، باید شامل حال کل بیزینس اینترنت شود یعنی اپراتورهای تلفن‌همراه و ثابت همه بر سر کف تعرفه به توافق برسند تا یک قیمت منطقی در یک فرآیند مشخص به دست آید.

نایب رئیس کمیسیون اینترنت نصر تهران در مورد تاثیر آزادسازی تعرفه بر بازار اینترنت نیز اعلام می‌کند: «آزادسازی تعرفه در درازمدت به نفع این بازار خواهد بود به شرطی که قانون مبارزه با دامپ به درستی اجرا شود و روی قیمت کف، توافق جامعی حاصل شود. در غیر این صورت بازیگر بزرگ با دامپ کردن، بازار را به دست می‌گیرد.»

توسلی در پاسخ به این سوال که آیا افزایش تعرفه بسته‌های اینترنت سیار هم در یک هفته اخیر اتفاق افتاده در راستای آزادسازی تعرفه صورت گرفته تصریح می‌کند که  در وضعیت فعلی اپراتورهای تلفن‌همراه نیز زیانده شده بودند اما ظاهرا این اپراتورها قبل از تصویب مصوبه آزادسازی تعرفه در کمیسیون تنظیم مقررات از این موضوع اطمینان داشتند و تعرفه‌های خود را تغییر دادند.

ماه گذشته حسین فلاح جوشقانی، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در گفتگو با پیوست از برنامه‌های این سازمان برای آزادسازی تعرفه سرویس‌های رقابتی از طریق نظر سنجی فعالان عرصه ICT خبر داده بود. فلاح در این گفت‌وگو تاکید کرده بود که تجربه رگولاتوری در زمینه تعرفه‌گذاری نشان داده که هرگاه این سازمان در بازارهای رقابتی تعرفه‌گذاری وارده شده به بازار آسیب رسانده پس طرح آزادسازی تعرفه‌های ارتباطی را در دستور کار خود قرار داده است.

http://pvst.ir/5gd

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو