skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی نماد اعتماد سکه ثامن را باطل کرد

۱ مهر ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۳۰ آذر ۱۳۹۸

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در اطلاعیه‌ای فعالیت کسب و کار الکترونیکی سکه ثامن را غیر قانونی اعلام و نماد اعتماد الکترونیکی‌اش را ابطال کرد.

در اطلاعیه‌ای که از سوی این مرکز منتشر شده است اعلام شده این سایت از فروش سکه آنلاین منع شده بود اما مجددا اقدام به این امر کرده است، از همین رو نماد اعتماد این فروشگاه لغو شده است.

در این اطلاعیه ذکر شده که جواز کسب فعالیت فیزیکی این واحد صنفی نیز لغو شده است، همچنین شهروندانی که به نحوی از عملکرد سایت سکه ثامن متضرر شده‌اند می‌توانند شکایت خود را در مراجع قضایی (دادسرای ناحیه 31 و پلیس فتا) ثبت کنند.

در اطلاعیه مرکز توسعه تجارت الکترونیکی تاکید شده که نماد اعتماد الکترونیکی سکه ثامن (sekehsamen.com) به استناد مجوز اتحادیه زرگران شهرستان بناب آذربایجان شرقی به شماره مجوز ۰۴۵۵۴۴۶۵۷۰، تاریخ صدور 95/05/13 و تاریخ انقضا ۱۴۰۰/۰۹/۱۳، پس از استعلام اطلاعات هویتی، صلاحیت فردی، تکمیل فرآیند ارزیابی و تأیید آن در تاریخ ۹۶/۴/۷  برای فروش طلا اعطا شده بود اما این سایت اقدام به فروش سکه کرده است و با توجه به اینکه فروش اینترنتی سکه بنا به مصوبه شورای پول و اعتبار غیر مجاز است پس از بی‌توجهی این سایت به تذکرات مرکز و ادامه روند گذشته مرکز اقدام به ابطال نماد اعتماد این سایت کرده است.

روزنامه اطلاعات امروز(1 مهر) نیز  از قول یک مقام وزارت صنعت اعلام کرده بود که نماد اعتماد شرکت ثامن پیش از اعلام ورشکستگی باطل شده بود.

همچنین خبرگزاری فارس چند روز پیش خبر ورشکستگی این سایت را اعلام کرده بود. هر چند در آن خبر آمده است که این سایت مجوز اتحادیه طلافروشان را ندارد و این در حالی است که در اطلاعیه مرکز توسعه تجارت الکترونیکی بر مجوز کسب شده این سایت از سوی اتحادیه طلافروشان تاکید شده است.

http://pvst.ir/5ga

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو