skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تغییر ساعات رسمی اختلالی در شبکه پرداخت ایجاد نمی‌کند

۳۰ شهریور ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۳۰ آذر ۱۳۹۸

تغییر ساعت رسمی کشور اختلالی در نظام پرداخت کشور ایجاد نخواهد کرد.

بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای رسمی اعلام کرد: خدمات پرداخت شبکه بانکی همزمان با تغییر ساعت رسمی مطابق سال های گذشته انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، با توجه به برخی اخبار منتشره در فضای مجازی در خصوص توقف ارائه خدمات پرداخت در بازه تغییر ساعت رسمی، شبکه بانکی کشور پیش بینی لازم برای اعمال تغییر ساعت رسمی را به عمل آورده و از این رو مطابق با روال گذشته انجام تراکنش‌ها در فاصله زمانی ساعت قدیم تا جدید در شتاب و شاپرک پردازش می شود و از این جهت تفاوتی بین روال سال‌جاری و سال‌های قبل وجود ندارد.

همچنین، با توجه به تغییرات سامانه و عدم آمادگی یک بانک، احتمال اختلال، صرفا در پایانه های آن بانک از جمله پایانه‌های سوختگیری در بازه زمانی ذکر شده وجود دارد که توصیه می‌شود با توجه به احتمال این اختلال، برنامه ریزی لازم را برای پرداخت انجام دهند.

 باتوجه به اینکه یک ساعت مشخص دو بار تکرار می شود احتمال بروز اختلال پراکنده در برخی از بانک ها در ساعت یاد شده وجود دارد.

در روزهای گذشته بسیاری از کانال‌های خبری اعلام کرده بودند که هنگام تغییر ساعت رسمی کشور یک ساعت شبکه پرداخت کشور قطع خواهد بود همچنین اعلام شده بود امکان پرداخت وجه به صورت الکترونیکی در پمپ‌های بنزین وجود ندارد اما بانک مرکزی این اخبار را تکذیب کرد هر چند اعلام کرده است در پمپ‌های بنزین امکان بروز اختلال وجود دارد.

http://pvst.ir/5fz

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو