skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

عضویت شرکت های استارت‌آپی در سازمان نصر رسمی شد

تحریریه پیوست

۲۰ شهریور ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

کلیات نحوه عضویت استارت‌آپ‌ها در شورای مرکزی سازمان نظام صنفی‌ رایانه‌ای (نصر) به تصویب رسید. به گفته جعفر محمدی،عضو هیات مدیره سازمان نصر هر استارت‌آپی که در حوزه ICT فعالیت کند از این پس امکان عضویت در این سازمان را خواهد داشت. او در گفت‌وگو با پیوست در خصوص جزییات عضویت استارت‌آپ‌ها در سازمان نصر می‌گوید: «با این عضویت فضایی ایجاد خواهد شد تا شرکت‌های استارت‌آپی امکان استفاده از مزایایی چون حق مشاوره حقوقی، مالیاتی و… را به صورت رایگان داشته باشند. از سوی دیگر از این پس استارت‌آپ‌های می‌توانند کمیسیون مشخصی در سازمان داشته باشند و با رایزنی با دیگر کمیسیون‌های سازمان امکان حل مشکلات فعالیتشان به راحتی فراهم شود. از سوی دیگر این عضویت و ارتباط این شرکت‌های نوپا با کمیسیون‌های دیگر سازمان به آن‌ها کمک خواهد کرد تا بتوانند با نهادهای دولتی ارتباط بهتری برقرار و به راحتی از حق و حقوق خود دفاع کنند.» 

او در پاسخ به این سوال که آیا محدودیتی برای عضویت شرکت‌های استارت‌آپی در سازمان نصر وجود دارد یا خیر نیز اعلام کرد:‌ «در آیین‌نامه این عضویت اعلام شده که اگر عمر شرکت استارت‌آپی 3 سال است و گردش مالی آن هم به 500 میلیون تومان در سال می‌رسد پس به عنوان شرکت عادی به عضویت سازمان نصر درآیند اما اگر  عمر شرکتی کمتر از 3 سال است و گردش مالی آن‌ هم به زیر 500 میلیون تومان می‌رسد، می‌تواند تحت عنوان استارت‌آپ عضوی از سازمان باشد.» به گفته او استارت‌آپی هم که هنوز شرکتی ثبت نکرده‌است می‌تواند به عنوان عضو حقیقی به عضویت سازمان نصر درآید. بنا بر اظهارات محمدی چون سازمان با طرح عضویت استارت‌آپ‌ها به دنبال کسب درآمد نیست، تخفیف‌هایی برای عضویت استارت‌آپ‌ها در سازمان نصر در نظر گرفته است. از جمله اینکه شرکت‌ها استارت‌آپی برای عضویت در سازمان نصر از پرداخت ورودیه (به مبلغ 500هزارتومان) معاف شده‌اند. از سوی دیگر هم حق عضویت‌ (500هزارتومان سالانه)  از این شرکت‌ها در سال اول با 90 درصد تخفیف، سال دوم 60 درصد و سال سوم 30 درصد تخفیف گرفته خواهد شد.

اولین بار مرداد ماه امسال بود که محمدباقر اثنی عشری، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، در نشست خبری مشترک با رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران خبر از امکان عضویت استارت‌آپ‌ها در سازمان نصر را داده بود.ابتدای هفته جاری نیز علی آذرکار، دبیر سازمان نصر تهران، اعلام کرد که کلیات نحوه عضویت استارت‌آپ‌ها در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مشخص شده و در انتظار تایید نهایی سازمان فناوری اطلاعات است تا در نهایت در شورای مرکزی نصر کشور تصویب و فرآیند عضویت آنها آغاز شود.

http://pvst.ir/5f8

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو