skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

درخواست اتحادیه فناوران رایانه‌ از دادستان تهران برای آزادی واردکنندگان موبایل

تحریریه پیوست

۱۷ شهریور ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

اتحادیه فناوران رایانه در نامه‌ای سرگشاده به دادستان استان تهران در خواست آزادی واردکنندگان موبایل دستگیر شده‌ای را داشته که به گفته این اتحادیه به صورت قانونی در این زمینه فعالیت کرده‌اند. در این نامه اعلام شده که واردات تلفن‌همراه توسط برخی از این واردکنندگان پس از پرداخت هزینه‌های گمرک و پرداخت هزینه‌های رجیستری این کالا در بازار بفروش رسیده، اما در نهایت همین واردکنندگان به دلیل فعالیت قانونی دستگیر و تحت محاکمه قرار گرفته‌اند.

اتحادیه در این نامه تاکید کرده که اگر گران‌فروشی هم توسط این واردکنندگان صورت گرفته باشد باید پرونده این افراد به علت همین خطا در سازمان تعزیرات حکومتی مورد بررسی قرار گیرد و در صورت اثبات تخلف،‌ محکوم به پرداخت جریمه در حق دولت و همچنین پرداخت اضافه دریافت به خریدار شوند.

به باور اتحادیه دستگیری برخی از واردکنندگان تلفن‌همراه باعث به خطر افتادن امنیت شغلی بسیاری از کسبه ‌فعال در بازار تلفن‌همراه شده تا جایی که بسیاری از فعالان این بازار در حال خروج سرمایه خود از کشور هستند. اتحادیه فناوران رایانه همچنین در نامه خود با اشاره به عدم برگزاری جلسات شفاف برای متخلفانی که تاکنون میلیارد‌ها دلار از کشور خارج‌ کرده‌اند، از دادستان تهران پرسیده است که چرا یک کاسب با صد میلیون گرانفروشی اینچنین بی ابرو و دیگران با میلیارد‌ها دست درازی به بیت‌المال همچنان به فعالیتشان ادامه می‌دهند. از سوی دیگر در این نامه اتحادیه، واردکنندگان تلفن‌همراه را تنها مسوول شرایط به وجود‌ آمده در بازار تلفن‌همراه ندانسته و اعلام کرده است که چرا بجای این افراد، مسئولان دولتی که با وضع و تصویب قوانین غلط مملکت را به بحران و نابسامانی کشانده‌اند محاکمه نمی شوند؟ در پایان هم اتحادیه از دادستان تهران خواسته با پایان دادن به این ظلم آشکار شرایط را برای آزادی هر چه زودتر ورادکنندگان موبایل بی‌گناهی که در میان جمع دستگیرشدگان تخلفات ارزی هستند فراهم کند.

متن کامل این نامه را اینجا بخوانید.

 

http://pvst.ir/5ex

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو