skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

فرآیند عضویت استارت‌آپ‌ها در سازمان نصر به زودی آغاز می‌شود

تحریریه پیوست

۱۷ شهریور ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸

کلیات نحوه عضویت استارت‌آپ‌ها در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مشخص شده و در انتظار تایید نهایی سازمان فناوری اطلاعات است. در صورت تایید سازمان فناوری اطلاعات، این کلیات در شورای مرکزی سازمان نصر به تصویب می‌‌رسد و فرآیند عضویت آغاز می‌شود.

علی آذرکار دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با اعلام اینکه این تفاهم با سازمان فناوری اطلاعات صرفا شامل کلیات است در مورد شرایط عضویت توضیح داد: «باید این کلیات را با روالی که برای عضویت سازمان نصر داریم تطبیق بدهیم. در مورد شرایط عضویت از جمله اسناد و مدارک و حق عضویت تسهیلات خوبی برای آنها در نظر گرفته شده است. عضویت آنها بنا به پیشنهاد خود سازمان فناوری اطلاعات تقریبا نیمه رایگان است و هزینه‌های دریافتی صرف امور ثبت و ضبط می‌شود. مثلا اگر حق ورودی برای سایر اعضا ۵۰۰ هزار تومان است در سال اول ۹۰ درصد، سال دوم ۵۰ درصد و سال سوم ۳۰ درصد تخفیف برای استارت‌آپ‌ها در نظر گرفته شده است. »

آذرکار با اشاره به اینکه در صورت تایید کلیات از سوی سازمان فناوری اطلاعات فرآیند عضویت استارت‌آپ‌ها شروع می‌شود، در مورد مدارک لازم برای عضویت آنها نیز گفت: «به صورت پیش‌فرض از شرکت‌های غیر استارتاپی برای عضویت در سازمان، اطلاعات روزنامه رسمی، اظهارنامه مالیاتی، کپی مدارک شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل و اعضای هیات مدیره آنها را می‌خواهیم. با توجه به اینکه شرکت‌های نوپا فاقد بخش عمده این مدارک هستند در فرآیند سیستمی باید موارد مشخصی برای آنها تعریف کنیم. سعی کرده‌ایم تا حد امکان کمترین مدارک را از آنها بگیریم اما باید مطمئن شویم کسی که پیش ما می‌آید هویت حداقلی دارد. سعی می‌کنیم حداقل اطلاعات را داشته باشیم تا این اطمینان را بدهیم که اطلاعات ما معتبر بوده و به اندازه کافی صحت‌سنجی شده است.»

او همچنین مزایای عضویت استارت‌آپ‌ها در سازمان نصر را در ورود آنها به فضای کسب‌وکار دانست و تاکید کرد: «آنها با عضویت در سازمان نصر از ارتباطاتی که سازمان دارد می‌توانند استفاده کنند، با ذی‌نفعان مرتبط شوند و در آن لایه حاکمیتی که سازمان ایفای نقش می‌کند دخیل شوند. همچنین با قوانین و مقررات حوزه فاوا آشنا می‌شوند و می‌توانند با سایر بازیگران و رقبا تعامل داشته باشند، از فضای سازمان برای برگزاری جلسات استفاده کنند. علاوه‌بر اینها سازمان یک پورتال اطلاع رسانی دارد و ساختار و کمیسیونی به عنوان کمیسیون شرکت‌های نوپا به آنها اختصاص می‌دهد.»

مرداد ماه امسال بود که محمدباقر اثنی عشری رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در نشست خبری مشترک با رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران پیش از برگزاری الکامپ ۲۴ از امکان عضویت استارت‌آپ‌ها در سازمان نصر خبر داده بود. 

http://pvst.ir/5eu

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو