skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

قوه قضاییه یا شورای عالی فضای مجازی، چه‌کسی به طلاگرام مهلت داد؟

تحریریه پیوست

۱۷ شهریور ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

در شرایطی که اعلام شده است فرصت هاتگرام و طلاگرام تا آذر ماه تمدید شده است، هنوز مشخص نیست این فرصت را چه کسی یا نهادی تمدید کرده است.

دبیر شورای عالی فضای مجازی در حاشیه‌ برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ در واکنش چرایی ادامه فعالیت نسخه‌های فارسی تلگرام (هاتگرام و طلاگرام) اعلام کرده بود که این پوسته‌ها تا ۱۵ شهریور برای تبدیل شدن به پیام‌‌رسان داخلی و ادامه فعالیت، فرصت دارند؛ اما خبرها از تمدید زمان فعالیت این نسخه‌های کپی تلگرام تا آذر ماه حکایت دارد.

اواخر هفته گذشته و با پیگیری پیوست، مشخص شد زمان فعالیت این پوسته‌ها با جلساتی که مدیران آنها با مسوولان شورای عالی فضای مجازی داشته‌اند، برای چندین‌ماه تمدید شده است.

در همین زمینه نیز محمد کاظمی، مدیر پیام‌رسان آی‌گپ در توییتر خود با اعلام تمدید مجدد فعالیت نسخه‌های کپی تلگرام، قوه‌قضاییه را مسوول تمدید مجدد ادامه فعالیت هاتگرام و طلاگرام معرفی کرد.

همچنین در همین زمینه روز گذشته (۱۶ شهریور) خبرگزاری فارس به نقل از یک منبع آگاه در دولت خبر از تمدید فعالیت هاتگرام و طلاگرام تا آذر ماه سال جاری را داده است. براساس خبر فارس، مدیران تلگرام طلایی و هاتگرام می‌گویند در حال مستقل شدن از تلگرام و تبدیل شدن به پیام‌رسان کاملا بومی هستند و از این رو در جلسه‌ای با رئیس قوه قضائیه مقرر شد فرصت دوباره‌ای برای اتمام اقدامات فنی به این دو نسخه فارسی تلگرام داده شود.

اما در تماس پیوست با یکی از مسوولان شورای عالی فضای مجازی، او اعلام می‌کند که شورا در حال حاضر اطلاعی در این خصوص ندارد و نمی‌تواند موضوع تمدید فعالیت مجدد نسخه‌های کپی تلگرام را تایید یا تکذیب کند. این مقام مسوول همچین تاکید می‌کند که شورا در حال پیگیری دقیق اتفاق رخ داده است و تا پایان هفته جاری نتیجه را اعلام خواهد کرد.

http://pvst.ir/5es

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو