skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

رمزارز ایرانی وارد بازار شد

تحریریه پیوست

۴ شهریور ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

بانک مرکزی پس از رونمایی از نسخه آزمایشی ارزرمز ملی اعلام کرده است تا پایان شهریورماه سیاست‌های جامعی برای ارزهای رمزنگار از سوی بانک مرکزی اعلام خواهد شد. این اعلام موضع رسمی پس از گذشت تقریباً هشت ماه از منتشر شدن مصوبه کمیته مبارزه با پول‌شویی در خصوص ممنوعیت خرید و فروش ارزهای رمزنگاری‌شده توسط صرافی‌ها و بانک‌ها صورت گرفت و درست چند روز بعد از اینکه تفاهم‌نامه‌ای میان بانک مرکزی و معاونت علمی رئیس‌جمهوری و بورس در زمینه توسعه ارز دیجیتالی و فناوری‌های مالی در معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری با حضور علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، ناصر حکیمی معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی و امیر هامونی مدیرعامل فرابورس امضا شد.

تقریباً همزمان با این جلسه نیز موضوع استفاده از «رمزارزها در اقتصاد ملی» مورد بحث و بررسی در جلسه شورای عالی فضای مجازی با حضور رئیس‌جمهوری قرار گرفت و مقرر شد در مورد فرصت‌های توسعه «رمزارز ملی» و همچنین امکان به‌کارگیری رمزارزهای خارجی در جلسه آتی شورای عالی فضای مجازی بررسی‌های بیشتری انجام شود.

البته در شرایط فعلی تمامی این کاربردها در حد تئوری باقی مانده‌اند و تا زمانی که استفاده عملی از آنها فراهم نشود نمی‌توان گفت در زمره کشورهایی قرار گرفته‌ایم که استفاده از بلاک‌چین در آنها گسترش یافته است. در همین رابطه، امروز همایش فناوری زنجیره بلوک، رمزارز و کاربردهای آن در بانکداری از سوی شرکت خدمات انفورماتیک برگزار شده است.

ماهنامه پیوست گزارش مفصلی در این باره را در آخرین شماره خود به چاپ رسانده که می‌توانید در لینک زیر بخوانید:

http://pvst.ir/ramzarz

همچنین دانلود نسخه اینترنتی آخرین شماره ماهنامه پیوست در لینک‌های زیر قابل دسترسی است:

http://pvst.ir/fidibo60


http://pvst.ir/jaar60

http://pvst.ir/5dt

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو