skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

بانک مرکزی موضع خود در مورد رمزارز را تا پایان شهریور اعلام می‌کند

تحریریه پیوست

۴ شهریور ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

بانک مرکزی تا پایان شهریور ماه در مورد رمزارزهای جهان روا و رمز ارز ملی، موضع رسمی خود را اعلام خواهد کرد.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در همایش فناوری زنجیره بلوک، رمزارز و کاربردهای آن در بانکداری که از سوی شرکت خدمات انفورماتیک برگزار شده بود گفت: «رگولاتور پولی کشور تصمیم گرفت برخلاف بانک‌های مرکزی دنیا که تاکنون موضع رسمی در مورد رمزارزها اتخاذ نکرده‌اند به دلیل اینکه این رمزارز وارد حوزه عمومی شده است و به زودی بخش‌های دیگر کشور در مورد آن اعلام موضع خواهند کرد، اعلام موضع کند.»

ناصر حکیمی گفت: «تا پایان شهریور ماه بانک مرکزی موضع خود را در خصوص ۴ موضوع مشخص خواهد کرد. مورد اول این است که باید رویکرد خود را نسبت به رمزارزهای جهان روا اعلا کنیم.»

او ادامه داد: «در شرایط فعلی یک اعلام موضع ممنوعیت خرید و فروش و نگهداری آنها از سوی بانک مرکزی اعلام شده است اما این رویکرد و این اعلام موضع به زودی تغییر خواهد کرد. این رویکرد برای مبرا کردن ایران از اتهام پولشویی و تامین مالی تروریسم صورت گرفته‌است.»

حکیمی گفت: «از سوی دیگر باید موضع خود را در مورد استخراج ارزرمزهای جهان‌روا اعلام کنیم. چین هم‌اکنون مبادله ارزرمز را ممنوع کرده است اما به استخراج آن به دید صنعت نگاه می‌کند.»

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: «همچنین بانک مرکزی نظر خود را در مورد رمزارز ملی هم اعلام می‌کند. در اصل می‌گوید چه محصولی خصوصیت پول را دارد و می‌توان استفاده کرد و اگر این خصوصیت را داشت می‌توان در سیستم‌های پرداخت از آن بهره برد و اگر اینگونه نبود پس چیز دیگری است و بخش دیگری باید در مورد آن تصمیم بگیرد.»

حکیمی گفت: «یکی از مهم‌ترین بخش‌ها که تدوین و مشخص کردن آن زمان‌بر است استفاده از رمزارز در مبادلات منطقه‌ای است. این کاربرد آن در شرایط فعلی نویدبخش‌ترین محفل بهره‌برداری از آن است.»

او ادامه داد: «از رمز ارز می‌توان به عنوان یک راه حل منطقه‌ای برای تسویه یا رد و بدل پولی بین چند کشور بهره برد.»

http://pvst.ir/5dr

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو