skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

ارائه پیشنهادات کمیسیون اینترنت نصر برای اصلاح اصول حاکم بر تعرفه اینترنت

تحریریه پیوست

۲۹ مرداد ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

علی توسلی نائب رئیس کمیسیون اینترنت نصر تهران اعلام کرد: «کمیسیون تنظیم مقررات برای اصلاح اصول حاکم بر تعرفه اینترنت تا شهریورماه فرصت دارد. ما هم تا پایان هفته پیشنهادات خود را در همین راستا به این کمیسیون ارائه خواهیم کرد.»

توسلی با اشاره به اینکه ایران با ۵.۳ دلار ارزانترین اینترنت دنیا را دارد گفت: «سوبسیدی برای آن نیست و هیچ دلیل منطقی برای پایین بودن آن وجود ندارد.»

نایب رئیس کمیسیون اینترنت نصر تاکید کرد: «بخش خصوصی با سرمایه‌گذاری بلند مدتی که بعد از پنج سال آینده سود آن را ببیند مشکلی ندارد. نظارت رگولاتور می‌تواند ما را به سمت ارائه خدمات باکیفیت متمرکز کند.»

در ادامه محمدعلی یوسفی‌زاده رئیس کمیسیون اینترنت نصر نیز با تاکید بر نقش رگولاتوری در کمک به تعادل بازار و حفاظت از سرویسهای جاری FCPها، در مورد شرط سازمان برای برای آزادسازی تعرفه اعلام کرد: «اگر رگولاتوری بحث آزادسازی تعرفه را می‌خواهد اجرا کند باید فضای نظارت بر اپراتورهای غالب و غیر غالب و سهم بازارشان، نظارت بر سرویس‌های عمده فروشی مشخص شود. در غیر این صورت رقابت سالم میان شرکتهای FCP از بین می‌رود.»

یوسفی زاده همچنین در مورد راهکار ایجاد شبکه موازی مخابرات، آن را منطقی ندانست و گفت: «طی سال‌ها با سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده تجهیزات و زیرساخت‌هایی در این بخش ایجاد شده است. ایجاد یک اپراتور غالب دیگر درست نیست و باید رگولاتور وارد شود و نظارت کند تا از تبعات آتی آن جلوگیری کرد. رقابت است که بازار را زنده نگاه می‌دارد و کیفیت را تضمین می‌کند.»

در پایان رئیس کمیسیون اینترنت نصر تاکید کرد: «ما از تعرفه‌های موجود ناراضی نیستیم بلکه می‌خواهیم حداقل‌های مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات رعایت شود و سهم بازار هریک از اپراتورها مشخص باشد.»

 

http://pvst.ir/5dk

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو