skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

دیدگاه سازمان نصر در مورد تغییر نحوه دریافت درگاه پرداخت

تحریریه پیوست

۲۴ مرداد ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

جعفر محمدی رئیس کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای درباره جلسه مشورتی ذی‌نفعان صنف به منظور ارائه درخواست به هیات مقررات زدایی در راستای تغییر مسیر دریافت درگاه پرداخت الکترونیکی به پیوست گفت: «تا کنون درخواست برای دریافت درگاه پرداخت، تنها منوط به داشتن ای‌نماد بوده است. اما تلاش ما بر این است تا داشتن حتی یکی از مجوزهای قانونی برای تقاضای دریافت درگاه پرداخت کفایت کند.»
 
به گفته محمدی روز دوشنبه تصمیم هیات مقررات‌زدایی در مورد این موضوع مشخص خواهد شد. آنچه که به عنوان ایده‌آل از سوی سازمان نظام‌صنفی رایانه‌ای مطرح شده این است که در فرآیند دریافت اینماد، هیچ گامی نیازمند بررسی سلیقه‌ای نباشد، کل فرآیند به صورت چک لیست از قبل مشخص شده و توسط نظام پرداخت کشور بدون نیاز به هیچ نهاد واسطه‌ دیگری اجرا شود. ممکن است در این فرآیند، چک‌لیست‌هایی توسط نهادهایی نظیر مرکز توسعه تجارت الکترونیکی نیز ارائه شود، ولی نیازی به تائیدیه‌های کارشناسی اضافی از سمت آنها نباشد.»
 
رئیس کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای معتقد است با توجه به شرایط و قوانین موجود، این نظر سازمان شاید ایده‌آل‌گرایانه به نظر برسد. الزاماتی از سوی حاکمیت در قالب قوانین و صلاحدید امنیتی وجود دارد که با نظر سازمان ممکن است همخوانی نداشته باشد، در این حالت، مجبور به تغییر تدریجی شرایط هستیم. در شرایطی که طرز فکر نهادهای تصمیم‌گیرنده از مقررات‌زدایی کامل فاصله دارد نمی‌توان انتظار تحقق کامل آن را داشت. با این حال کاهش تعداد مجوزهای کشور و افزایش راه‌های دریافت درگاه پرداخت الکترونیکی نشانه خوبی از کاهش فضای انحصاری و مشکل‌ساز قبل بوده است.
http://pvst.ir/5d3

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو