skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

خرم‌آبادی: درخواست وزیر ارتباطات برای رفع فیلتر توئیتر غیرقانونی است

تحریریه پیوست

۲۳ مرداد ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸

معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی در اظهارات جدید خود درخواست وزیر ارتباطات مبنی بر طرح موضوع رفع فیلتر توئیتر در جلسه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه را غیرقانونی اعلام کرده است.

عبدالصمد خرم آبادی در یادداشتی جدید خود در کانال شخص‌اش در این باره  اعلام کرد که بدنبال مصاحبه های مکرر وزیر محترم ارتباطات در خصوص احتمال طرح موضوع رفع فیلتر توئیتر در جلسه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، خبرنگاران سوالاتی مطرح کرده‌اند که باید بگویم: «کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه مرجع نقض دستورات و احکام قضایی نیست؛ بنابراین موضوع رفع فیلتر توئیتر در جلسه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه مطرح نخواهد شد و توئیتر رفع فیلتر نمی‌شود.» او در این یاداشت تاکید کرده که درخواست وزیر ارتباطات مبنی بر طرح موضوع رفع فیلتر توئیتر در جلسه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه درخواستی غیر قانونی و خلاف مبانی حقوقی است. اگر چه که دادستان کل کشور هم در نامه‌ای به طور رسمی غیر قانونی بودن درخواست وزیر را صراحتا به ایشان متذکر شده‌اند و اصرار بر این درخواست غیرقانونی و رسانه‌ای کردن مکرر آن جای تأمل دارد.

با اعلام این اظهار نظر از سوی  خرم آبادی ،کاربران فضای مجازی نیز  حالا با انتشار تصویری در فضای مجازی به این اظهارات واکنش نشان‌ داده‌اند. در این تصویر که  آرم قوه قضائیه و وزارت ارتباطات دیده می‌شود  با اشاره به صحبت‌های وزیر ارتباطات این سوال مطرح شده که اظهارات کدام غیر قانونی است. وزیر ارتباطات که گفته:  فیلتر توئیتر در کارگروه مصوب شده و با رای کارگروه قابل رفع است و حکم دادگاه مشهد برای مشهد قابل اجرا است نه کل کشور یا معاون دادستان کل کشور که اعلام کرده است:‌ حرف وزارت ارتباطات غیر قانونی است و  به پیام رسان‌های داخلی کمک کنید.

 

http://pvst.ir/5d0

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو