skip to Main Content
گلکسی نوت ۲۰ اولترا

محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

یک روز یک مدیر

یک روز با حسین ریاضی، مدیرعامل صنایع ارتباطی پایا و مبین‌نت

تاریخ آچار به دست

۲۴ بهمن ۱۳۹۷

آرش برهمند

شماره ۶۵

زمان مطالعه : 23 دقیقه

۱۳۳۵

تهران

مهندسی برق از دانشگاه صنعتی شریف

مدیرعامل و یکی از موسسان صنایع ارتباطی پایا

جشنواره نوروزی آنر

یک روز با حسین ریاضی، مدیرعامل صنایع ارتباطی پایا و مبین‌نت

تاریخ آچار به دست

۲۴ بهمن ۱۳۹۷

زمان مطالعه : 23 دقیقه

شماره ۶۵

برای بوکمارک این نوشته

اگر حتی یک بار از پایتخت به سمت دماوند رفته باشید، امکان ندارد مجموعه عظیم‌الجثه ساختمان‌های دوقلوی صنایع پایا توجه‌تان را به خودش جلب نکرده باشد. دیدن حسین ریاضی چهره سرشناس تولید مخابراتی کشور پشت میزش در این ساختمان‌های غول‌آسا و درهم‌تنیده کمی عجیب است. در و دیوار اتاقش را تابلوهای نقاشی همسرش پوشانده و دخترش شهرزاد در حال نهایی کردن یک قرارداد نرم‌افزاری برای شرکت است. داریم گپ می‌زنیم که رفیق و شریک چهار دهه اخیرش یعنی خسرو مقصود هم از سفر می‌رسد و چشم‌های مهربانش حتی خودمانی‌تر هم می‌شوند. حسین ریاضی را هرچند رسانه‌های عمومی با عنوان مدیرعامل نیم دهه اخیر و البته یکی از موسسان مبین‌نت می‌شناسند اما او در میان جمع اصلی بازار ارتباطات کشور با نام کارین شناخته شده، که در دهه ۶۰ در بولوار کشاورز تهران تاسیس شد، و از آن جمله فارغ‌التحصیلان اندک دانشگاه شریف است که به جای راه سیاست و دولت، بازار خصوصی را برگزید. خواندن زندگی او نه فقط شنیدن فراز و نشیب‌های یک کارآفرین مرارت‌کشیده و البته مشتاق ایرانی بلکه دیدن آنچه است که در چهار دهه بر صنعت مخابرات ایران گذشته. فقط در یک کلام برداشت شخصی‌ام از حسین ریاضی مردی است که خودش بوده، خودش هست و خودش خواهند ماند. این چند صفحه را با ما همراه باشید.

حسین ریاضی متولد ۱۳۳۵ تهران است. چون در اسفندماه به دنیا آمده می‌توان این نوشته را هم برگی دانست بر ۶۲ سالگی‌اش اما خودش هم به خنده می‌گوید از یک سنی همه تلاش می‌کنند تولدشان را فراموش کنند به جای...

شما وارد سایت نشده‌اید. برای خواندن ادامه مطلب باید وارد سایت شوید.

وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

این مطلب در شماره ۶۵ پیوست منتشر شده است.

ماهنامه ۶۵ پیوست

برای بوکمارک این نوشته

دانلود نسخه PDF
http://pvst.ir/39p

روزنامه‌نگاری را از ابراراقتصادی شروع کردم و مدت کوتاهی در شرق، همشهری نوشتم و در برنامه‌های تلویزیونی فناوری اطلاعات کار کردم. در مورد فناوری و تاثیرش بر زندگی و کسب و کار می‌نویسم و تاریخ شفاهی و استارت‌آپ‌ها از حوزه‌های مورد علاقه من هستند. معتقدم رسانه پل مهمی است میان انسان‌ها، تصمیم‌سازها و کسب و کارهای جهان امروز.

تمام مقالات
Back To Top
×Close search
جستجو