skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مدیرکل دفتر آمار و فناوری اطلاعات شرکت آب و فاضلاب کشور:

در ارائه خدمات الکترونیکی متنوع‌ترین شرکت دولتی هستیم

بهناز توحیدی نویسنده میهمان

۲۷ آبان ۱۳۹۷

زمان مطالعه : ۱۷ دقیقه

شماره ۶۲

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

در نمایشگاه الکامپ دو سال پیش اگر در سالن دولت الکترونیکی قدم می‌زدید، در بخش خدمات الکترونیکی شرکت‌های آب و فاضلاب با خدمات گوناگون مواجه می‌شدید. طرح‌ها متنوع و پراکنده و در مرحله پایلوت بودند و به گفته شهریار بهارلویی، مدیرکل دفتر آمار و فناوری شرکت آبفا، در خدمات ارائه‌شده توسط شرکت‌های آب و فاضلاب یکپارچگی وجود نداشت. پس از گذشت دو سال، در شهریورماه، در نشست مشترک وزارت نیرو و وزارت ارتباطات که منجر به امضای سند اقدام مشترک شد، شرکت آب و فاضلاب از سامانه جامع مشترکین نام برد که قرار است نرم‌افزارهای شرکت‌های آبفای استان را یکپارچه و به صورت متمرکز خدمات را به مشترکین ارائه کند. در مورد این سامانه و دیگر طرح‌های این شرکت با شهریار بهارلویی گفت‌وگو کرده‌ایم که در ادامه می‌خوانید:

ماه پیش وزارت ارتباطات و وزارت نیرو سند برنامه اقدام مشترک برای همکاری در زمینه استفاده مشترک از زیرساخت و توسعه فضای کسب و کار دیجیتالی در صنعت آب و برق و غیره امضا کردند. بخشی از این سند مرتبط با آب و فاضلاب است. برای این بخش‌ها چه فعالیت‌هایی در گذشته انجام داده‌اید و اکنون چه کارهایی باید انجام دهید؟ سه بخش این سند به طور مستقیم به بخش آبفا مربوط می‌شود. این بخش‌ها شامل افزایش مشارکت بخش خصوصی در زمینه مدیریت عرضه و تقاضا، افزایش تعامل با مصرف‌کنندگان آب بر اساس فناوری‌های اطلاعاتی و جهت‌دهی هدفمند به پژوهش‌ها و تحقیقات در حوزه مدیریت آب کشور با استفاده از ظرفیت‌های فاوا و ترویج فرهنگ مصرف بهینه است. ما برای دستیابی به اهداف این سند پروژه‌ای را در حوزه آبفا تعریف کردیم. هدف این پروژه تحقق حداکثری دولت الکترونیکی است. همان‌گونه که می‌دانید آبفا یعنی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی، گستره فعالیت ما کل کشور است و با تمام مردم در ارتباط هستیم. به همین دلیل اگر بتوانیم خدمات الکترونیکی واقعی ارائه دهیم، هم رضایت مردم افزایش خواهد یافت و هم به تحقق موضوعاتی که دولت در زمینه ارتقای سلامت اداری، کاهش فساد و شفاف‌سازی مطرح می‌کند کمک کرده‌ایم. برای اجرایی شدن اهداف سند اقدام مشترک طرحی به نام سامانه جامع مشترکین شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی ارائه کردیم. این سامانه مبتنی بر رایانش ابری با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی است. در این طرح قرار است چه فعالیت‌هایی انجام شود؟ شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی نرم‌افزار مشترکینی دارند که به صورت جزیره‌ای کار می‌کند و با هم ارتباط ندارند، این نرم‌افزارها مدام در حال تغییرند و چون یکپارچه نیستند برای خدمت‌رسانی به مردم دچار مشکل می‌شوند. این سامانه به شرکت‌های آب و فاضلاب و خدمت‌گیرندگان کمک می‌کند تا از یک سامانه جامع مشترکین...

شما وارد سایت نشده‌اید. برای خواندن ادامه مطلب و ۵ مطلب دیگر از ماهنامه پیوست به صورت رایگان باید عضو سایت شوید.

وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

این مطلب در شماره ۶۲ پیوست منتشر شده است.

ماهنامه ۶۲ پیوست
دانلود نسخه PDF
http://pvst.ir/d0
بهناز توحیدینویسنده میهمان

  سال ۸۷ به امید تغییرات بسیار در جامعه‌ام رشته علوم ارتباطات شاخه روزنامه‌نگاری را برگزیدم. به صورت پراکنده در همشهری و مجله فرهنگ وسینما می‌نوشتم. اما همواره فکر و ذکر منِ تازه‌کار پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی می‌گذشت. تا اینکه سال ۹۵ وارد پیوست شدم و به واسطه پیوست پا به دنیای بیکران فناوری گذاشتم و عاشقش شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو