skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نمایشگاه «کیتکس» با هدف جذب سرمایه‌گذاری برگزار می‌شود

۲۰ تیر ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

نمایشگاه بین‌المللی فناوری اطلاعات، ارتباطات و برق پایدار (کیتکس ۲۰۲۴) با هدف جذب سرمایه‌گذار خارجی در کیش برگزار می‌شود.

به گزارش پیوست؛ نشست خبری شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات، ارتباطات و برق پایدار (کیتکس ۲۰۲۴) با حضور جمعی از حامیان این نمایشگاه در محل خانه‌ نوآوری و فناوری ایران (iHiT) برگزار شد. برگزاری این نمایشگاه با نام اختصاصی کیتِکس در کیش خواهد بود و تاریخ آن از ۱۹ تا ۲۲ شهریور است. در این نشست وزارت صمت اعلام کرد از برگزاری این نمایشگاه حمایت می‌‌کند و جذب سرمایه‌گذار خارجی از اهداف اصلی برگزاری این نمایشگاه در کیش است.

داود ادیب، رئیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار فاوا درباره نمایشگاه زیتکس در نشست خبری این نمایشگاه گفت: موردی که این نمایشگاه را با دیگر نمایشگاه‌ها متفاوت کرده، همکاری گسترده برای برگزاری است که مسئولیت آن برعهده «فاوا» به عنوان یک تشکل ملی قرار گرفته است. در نمایشگاه کیتکس نماینده‌هایی از حوزه‌های هوش مصنوعی، بلاکچین و متاورس حضور خواهند داشت و در این نمایشگاه کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی برگزار خواهیم کرد و سعی داریم نقش موثری در این نمایشگاه ایفا کنیم.

داوود ادیب رئیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار فاوا

او گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت با ارسال یک پیام صوتی از برگزاری این نمایشگاه در شهر کیش حمایت کرده است.

فرامرز رستگار، دبیر و نایب رئیس سندیکای مخابرات ایران درباره نقش این نمایشگاه در اقدامات احتمالی دولت جدید گفت: جدا از چگونگی برگزاری نمایشگاه، خروجی و برآیند این نمایشگاه برای جهت‌دهی به دولت در خصوص این حوزه حائز اهمیت است. نمایشگاه کیتکس می‌تواند یک آموزشگاه عملی برای هیات دولت جدید باشد چون ورود به حوزه اقتصاد دیجیتال و «IC» برای اداره این حوزه از جانب دولت نیازمند آگاهی و شناخت بهتر است. البته برای ایجاد یک برآیند مطلوب احتیاج به سازمان برنامه و بودجه،‌ وزارت صمت و وزارت علوم است و در صورت همکاری نکردن این ارگان‌ها، برآیند مثبتی نخواهیم داشت. بعد از اتمام نمایشگاه، مهم است که توسط نهادهای ذیربط خروجی این نمایشگاه جامه عمل بپوشد.

فرامرز رستگار دبیر و نایب رئیس سندیکای مخابرات ایران

محمد غلامی، معاون اداره کل راهبردی طرح‌های کلان فناورانه وزارت ارتباطات نیز درباره همکاری این وزارت‌خانه برای برگزاری نمایشگاه کیتکس گفت: در وزارت ارتباطات تلاش می کنیم تا حد ممکن در کنار نمایشگاه کیتکس باشیم. در وزارت ارتباطات طرح‌های فناورانه برای کمک به این اکوسیستم مطرح است که با توجه به سنوات و بودجه‌ای که به وزارت ارتباطات داده شده است، حمایت می‌کنیم و امیدواریم که این طرح‌ها در نمایشگاه کیتکس به اجرا گذاشته شود. وزارت ارتباطات از دستاوردهای تازه‌ای که رونمایی خواهد شد، حمایت می‌کند. از جمله طرح‌هایی که مورد حمایت وزارت ارتباطات قرار گرفته است،  طرح های پیشران، طرح های دانش بنیان، پلتفرم‌ها و کارهای فریلنسری و… است. رقم حمایتی وزارت ارتباطات بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ میلیارد متفاوت است.

محمد غلامی معاون اداره کل راهبردی طرح‌های کلان فناورانه وزارت ارتباطات

سمیه قاصدی، مجری نمایشگاه کیتکس، دراین نشست گفت: محورهای نمایشگاه کیتکس ۱۴۰۳، شامل هوش مصنوعی، شهر هوشمند، فناوری های نوین مالی، اینترنت اشیا، هنرهای تصویری و رسانه دیجیتال است. فراخوان برگزاری‌ نمایشگاه به تازگی انجام شده و در دو هفته استقبال خوبی شده است و پیش‌بینی می‌کنم نسبت به دوره گذشته افزایش مشارکت کننده در حوزه کمی و کیفی خواهیم داشت. قرار است این نمایشگاه در مساحتی بالغ بر ۲۱ هزار مربع برگزار شود. باتوجه به ارتباطاتی که تاکنون برقرار شده؛ از کشور پاکستان، چین، قزاقستان و روسیه در نمایشگاه کیتکس که در کیش برگزار خواهد شد شرکت‌کننده خواهند داشت.

https://pvst.ir/idg

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو