skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر
انتخاب سردبیر

تعرفه خدمات پستی افزایش یافت

میثم قاسمی تحریریه

۱۹ تیر ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۰ تیر ۱۴۰۳

سقف تعرفه خدمات پایه پستی داخلی با تصویب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات حدود ۲۰ درصد افزایش یافت.

به گزارش پیوست، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه ۳۵۴ تعرفه خدمات پست داخلی را اصلاح کرد. این مصوبه جایگزین مصوبه ۳۴۴ شد که اردیبهشت سال گذشته به تصویب رسیده بود. در مصوبه جدید، تعرفه خدمات پستی از ۱۷ تا ۲۱ درصد افزایش یافته است.

در ماده ۲ مصوبه رگولاتوری آمده است که در صورت ارتقا کیفیت خدمات پستی به تشخیص سازمان تنظیم مقررات و تایید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرکت ملی پست مجاز است از سال ۱۴۰۴ تا ۱۴۰۶، سالانه تا ۸۰ درصد نرخ تورم رسمی سال قبل کشور تعرفه خدمات موضوع این مصوبه را افزایش و اعمال کند.

در مصوبه اخیر رگولاتوری، مانند مصوبات قبلی درباره تعرفه‌های پستی، معافیت‌ها و توضیحاتی قید شده است. از جمله اینکه مرسولات نابینایان (سکوگرام) تا سقف هفت کیلوگرم، حسب مقررات مربوط از پرداخت هزینه‌های پستی به استثنای اضافه نرخ هوایی معاف هستند.

همچنین قید شده است که تعرفه امانات پستی مازاد بر پنج‌ کیلوگرم، تحت عنوان خدمات غیرپایه پستی داخله بدون اولویت، به ‏ازای هر کیلوگرم و کسر آن، در رده وزنی و جغرافیایی متناظر محاسبه می‌شود.

به تمامی خدمات پایه و غیر پایه پستی از مبدا/ به مقصد جزایر جنوب کشور علاوه بر نرخ‏های فوق به ازای هر کیلوگرم و کسر آن، مبلغ ۶۵ ریال بابت هزینه حمل هوایی/دریایی اضافه می‏شود. این رقم در مصوبه قبلی، ۴۴.۴۵ ریال بود.

تعرفه تعهد غرامت اجباری خدمات پستی ثبتی داخله نیز تا سقف تعهد ۳۰ میلیون ریال، یک هزارم مبلغ غرامت تعهد شده تعیین شده است و در صورتی که ارزش اظهار شده برای محتویات مرسوله بالاتر از این مبلغ باشد، تعهد غرامت با ارزش اظهار شده، در چارچوب مصوبه شماره ۴ جلسه شماره ۲۹۱ بلامانع است.

این مصوبه از تاریخ ابلاغ، لازم الاجرا است.

https://pvst.ir/id1
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو