skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پارک علم و فناوری پردیس به منطقه بین‌المللی نوآوری ارتقا پیدا می‌کند اینترنت با کیفیت‌تری در اختیار فعالان منطقه بین‌المللی نوآوری قرار می‌گیرد

۱۸ تیر ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

پارک علم و فناوری پردیس با هدف جذب شرکت‌‌های خارجی به منطقه بین‌المللی نوآوری ارتقا پیدا می‌کند. طبق اعلام معاون علمی و فناروی ریاست جمهوری، علاوه بر اینکه سرمایه‌گذاری خارجی در این منطقه راحت‌تر است، امکاناتی مثل اینترنت باکیفیت‌تری در اختیار فعالان قرار می‌گیرد.

به گزارش پیوست، در نشست خبری معاونت علمی روح‌الله دهقانی فیروزآبادی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره منطقه بین‌المللی نوآوری گفت: ایجاد منطقه بین‌الملی نوآوری در کشور از اصلی‌ترین برنامه‌ها در سال جاری است که زیرساخت آن در دولت قبل انجام شده است.

معاون علمی ریاست جمهوری با اشاره به‌ اهمیت منطقه بین‌الملی توضیح داد: در چند ماه گذشته یک برنامه پیشنهادی توسط مرکز بررسی‌های استراثژیک ریاست جمهوری و معاونت علمی به دولت داده شد. با توجه به اینکه یکی از ارکان سیاست‌ خارجی کشور توسعه بازار اقتصاد صادرات است، کشور باید منطقه بین‌الملی داشته باشد تا در این منطقه با نیروهای خارجی راحت‌تر ارتباط برقرار کند.

به گفته فیروزآبادی، در منطقه بین‌الملی نوآوری، سرمایه‌گذاری خارجی راحت‌تر است. یک‌سری معافیت‌ها وجود دارد و نیروی‌های خارجی بدون موانع و قوانین دست و پاگیر فعالت می‌کنند. ضمانت‌های مطمئن‌تر و همکاری‌های وسیع‌تری بین دانشمندان ایرانی و دانشمندان دنیا داریم. در این منطقه اینترنت باکیفیت‌تری برای فعالان وجود دارد. پیشنهاداتی تحت عنوان آیین‌نامه ایجاد منطقه بین‌الملی نوآور ایران به هیات دولت ارائه و در کمیسیون هوشمندسازی بررسی شد و هفته گذشته در دولت تصویب شد.

معاون علمی ریاست جمهوری درباره پارک پردیس گفت: پارک فناوری پردیس یک ارتقا فیزیکی، سطحی، زمینی و ارتقای قانونی با تسهیلات جدید دارد. مصوبه ارتقای پارک با بیش از ۴٠ ماده آیین‌نامه تصویب شد تا بتواند ارتقای ماهیت بدهد و به منطقه بین‌المللی نوآوری تبدیل شود.

دهقانی اشاره کرد: این ۴٠ ماده تسهیلات بسیار خوبی را فراهم می‌کند، همینطور که مناطق آزاد جذب سرمایه خوبی داشته است. تمام زیرساخت‌‌ها آماده است تا در افق ١۴٠٨ تمام این موارد اعمال شود.

به گفته او‌، این منطقه پایگاه برتر برای جذب متخصصین ایرانی غیر مقیم است. فیروزآبادی گفت که هدف ما این است این منطقه یکی از ١٠ پایگاه برتر سرمایه‌گذاری فناورانه خارجی در منطقه شود. این منطقه ظرفیت ٢ هزار و ۵٠٠ شرکت فناورانه را دارد. تا سال ١۴٠٨، ۵٠ شرکت غیرایرانی مرتبط با فناوری مستقر هستند. دامنه اشتغال منطقه بین‌المللی ۵٠ هزار نفر است.

المپیک فناوری ٢٠٢۴

معاونت علمی با همکاری پارک پردیس درحال برگزاری یک مسابقه تحت عنوان المپیک فناوری ٢٠٢۴ است. فیروزآبادی درباره این مسابقه گفت: در ٢ دهه گذشته در زیست علم و فناوری برنامه‌های متفاوتی برگزار شده است. برگزاری المپیک فناوری ٢٠٢۴ یکی از اصلی‌ترین فعالیت‌های فناورانه معاونت علمی است. این مسابقات از شهرستان‌ها شروع می‌شود و بعد در بخش ملی و بین‌الملی برگزار می‌شود.

معاونت علمی و فناوری با همکاری پارک پردیس، مسابقه‌ای تحت عنوان المپیک فناوری ٢٠٢۴ در پارک فناوری پردیس برگزار می‌کند.

مهدی صفاری‌نیا، رئیس پارک فناوری پردیس در این خصوص گفت: این مسابقه در حوزه‌های برنامه‌نویسی، هوش‌مصنوعی، امنیت سایبری، رباتیک و پهپاد برگزار می‌شود.

به گفته صفاری‌نیا هدف از برگزاری این مسابقه، ایجاد رقابت نوآورانه برای ظهور استعداده در سطح ملی برای نخبگان، دانشجویان و کارآفرینان است. المپیک فناوری از اول تا ٧ آبان در پارک فناوری پردیس برگزار می‌شود و ثبت‌نام‌ها از الان آغاز می‌شود. در کنار این مسابقه، بوت‌کمپ‌های تخصصی، ایستگاه کار و اشتغال، نشست‌های تخصصی برای بیان دیدگاه‌ها برگزار می‌شود.

سازمان ملی هوش مصنوعی

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری اعلام کرد: سازمان ملی هوش مصنوعی فردا سه‌شنبه با حضور سرپرست ریاست جمهوری افتتاح می‌شود. همچنین تا پایان سال زیرساخت‌های خوبی برای تامین مزرعه پردازش گرافیکی ایجاد خواهد شد.

https://pvst.ir/icu

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو