skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

گزارش سالانه سوپراپلیکیشن اسنپ: تعداد کل کاربران اسنپ از مرز ۷۲ میلیون کاربر گذشت

سمانه سمیع تحریریه

۱۹ تیر ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۶ دقیقه

گزارش سالانه سوپراپلیکیشن اسنپ نشان می‌دهد تعداد کاربران اسنپ طبق گزارش عملکرد سال ۱۴۰۲، از ۷۲ میلیون کاربر گذشته است و این پلتفرم طی یک سال حدود ۱۰ میلیون کاربر جدید جذب کرده است. طبق این گزارش، اسنپ اعتباری با ۷۹۶ درصد بیشترین میزان رشد را در میان سایر سرویس‌های اسنپ تجربه کرده است.

به گزارش پیوست، گروه اسنپ در پنجمین سال متوالی گزارش عملکرد گروه خود را منتشر کرد. اسنپ در سرفصل‌های اسنپ‌خودرو، اسنپ تریپ، مسئولیت اجتماعی، اسنپ باکس، اسنپ‌شاپ، امنیت سایبری، اسنپ‌فود، اسنپ‌دکتر، منابع انسانی، سوپرمارکت اسنپ، تیم مرکزی گروه اسنپ، سوپراپ اسنپ و اسنپ‌پی به جزئیات عملکرد خود در سال اخیر پرداخته است.

در این گزارش آمده است تعداد کاربران اسنپ طبق گزارش عملکرد سال ۱۴۰۲، از ۷۲ میلیون کاربر گذشت و این رشد نسبت به سال گذشته ۱۶ درصد برآورد شده است.

تعداد کل کاربران اسنپ از مرز ۷۲ میلیون کاربر گذشته است.

در ادامه اسنپ جزئیاتی از تعداد دفعاتی که کاربران در سال گذشته سوپراپ اسنپ را باز کرده‌اند ارائه کرده و اعلام کرده است که متوسط دفعات روزانه باز کردن این اپلیکیشن بیش از ۱۴ هزار مرتبه بوده است. اسنپ، اسنپ‌فود، اسنپ مارکت، سرویس اعتباری و اسنپ باکس هم محبوب‌ترین سرویس‌های اسنپ عنوان شده‌اند.

اندرویدی‌ها بیشترین کاربران اسنپ هستند.

در فصل اسنپ خودرو هم اسنپ اعلام کرده است رکورد بیـش از ۵ میلیون سفر روزانه در اسنپ در سال گذشته، زده شده  و سهم بازار اسنپ خودرو از تاکسی‌های اینترنتی ۹۲ درصد است و ۱۶ اسفند رکورد روزانه سفرهای اسنپ خودرو و رکورد ماهانه سفرها در دی ماه شکل گرفته است.

رشد رکورد سالانه سفرهای اسنپ

تعداد سفرهای لغوشده از سوی مسافر بیش از ۲۷۰ هزار بار بوده است و پرسفرترین کاربر مسافر ۸۵۴۳ سفر با اسنپ انجام داده است و در مورد رسیدگی به شکایات در اسنپ ۷۷۵ مورد حاد حل شده است.

درآمد ۶۰۰ میلیونی در سال

میانگین درآمد رانندگان تمام وقت ۱۹ میلیون و پاره‌وقت ۸ میلیون بوده است و پردرآمدترین راننده اسنپ با ۸۷۹۷ سفر ۶۷۵ میلیون درآمد در سال گذشته کسب کرده است.

در بخش اسنپ باکس هم آمده است که تعداد کل کاربران اسنپ باکس از ۲۸ میلیون کاربر عبور کرده‌اند و مبلغ پرداخت شده از سوی اسنپ باکس برای جبران خسارت بیش از ۵ میلیارد تومان بوده است.

در بخش اسنپ‌فود هم تعداد کل کاربران این پلتفرم بیش از ۲۰ میلیون کاربر عنوان شده و رستوران و نانوایی محبوب‌ترین سرویس این پلتفرم بوده‌اند و بزرگ‌ترین سبد خرید در یک سفارش ۹۴۰ قلم بوده است. معرفی سرویس اشتراک فودپرو و ارائه دسته بندی خوش‌قیمت برای غذاهای باکیفیت و اقتصادی هم جزو تایم لاین اتفاقات مهم اسنپ‌فود بوده است. رستوران‌های همکار اسنپ‌فود نیز در سال اخیر ۲۶ درصد رشد کرده است.

رستوران، نانوایی و شیرینی محبوب‌‌ترین سرویس اسنپ‌فود هستند.

تعداد کل کاربران سوپرمارکت اسنپ نیز ۲۱ میلیون نفر بوده و سهم سوپرمارکت اسنپ از فروش آنلاین کالاهای سوپرمارکتی ۶۴ درصد عنوان شده است.

تنقلات محبوب‌ترین دسته‌بندی کالاها برای کاربران سوپرمارکتی اسنپ است.

رشد فروش اقساطی

در ادامه گزارش آمده است تعداد کل کاربران فعال اسنپ‌پی ۳میلیون و ۵۷۰ هزار نفر و میزان رشد تعداد سفارش‌ها با سرویس اعتبار اقساطی ۷۹۶ درصد است.تهران با ۴۴ درصد، خراسان رضوی با ۹ درصد و البرز با ۷درصد سه استان دارای بیشترین درصد کاربر اسنپ‌پی هستند. تعداد کل کاربران اسنپ‌تریپ نیز ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر عنوان شده است و درصد افزایش کاربران فعال نسبت به ۱۴۰۱ شانزده درصد است و پرفروش‌ترین فصل سال زمستان است.

در بخشی از گزارش هم آمده است رکورد سریع‌ترین ارسال در اسنپ‌شاپ ۶ دقیقه بوده و درصد افزایش همکاران پشتیبانی ۳۲ درصد بوده است. تعداد کل کاربران اسنپ دکتر  نیز ۱۵ هزار نفر بوده و محبوب‌ترین سرویس اسنپ‌دکتر سفارش آنلاین دارو است.

در فصل طرح‌های مسئولیت اجتماعی گروه اسنپ به دسترس‌پذیری دیجیتالی برای کاربران مسافر نابینا و کم‌بینا، کاربران مسافر و راننده‌ ناشنوا و کم‌شنوا، کاربران مسافر و راننده دارای معلولیت، معافیت و تخفیف‌ها و نیکوکاری کلاب و حمایت اجتماعی تقسیم شده است و مجموع ارزش اختصاص داده شده به مسئولیت اجتماعی در اسنپ در سال ۱۴۰۲ بیش از ۱۴۳ میلیارد تومان (۱۴۳,۰۵۳,۵۶۱,۲۰۰ )عنوان شده است.

روی مدار امنیت

در فصل امنیت سایبری هم اسنپ جزئیات گزارش خود را در چهار بخش راهبری، حکمرانی شرکتی، فرآیندها و ابزارها، آگاهی رسانی و آموزش ارائه کرده است و در زمینه حریم خصوصی برنامه‌های اجرا شده این گروه را حفظ حریم خصوصی کاربران را امکان حذف حساب کاربری در اسنپ خودرو، اسنپ دکتر، اسنپ شاپ و اسنپ باکس  و بازنگری سیاست حریم خصوصی با هدف انطباق با الزامات قانونی عنوان کرده است و برنامه‌های آتی را امکان حذف حساب کاربری در سایر سرویس‌های گروه اسنپ و برنامه‌ریزی برای رمزنگاری داده‌های حساس کاربران (PII) معرفی کرده است.

رشد پرداخت‌های باگ‌بانتی اسنپ

اسنپ ۱۴۸ نفر از نیروهای خود را به خاطر مهاجرت از دست داده است

در ادامه گزارش و در فصل منابع انسانی نیز آمده است که مجموع همکاران در شرکت‌های زیرمجموعه گروه اسنپ ۷هزار و ۵۲۶نفر است. اسنپ خودرو با بیش از ۲هزار و ۷۲۳ نیرو بزرگترین منابع انسانی این گروه را به خود اختصاص داده است.

رشد همکاران اسنپ در سال گذشته ۱۱ درصد و بیش از ۷۶۷ نیرو به اسنپ اضافه شده‌اند. ۵۲.۷ درصد نیروها آقا و ۴۷.۳ درصد خانم‌ها بوده‌اند. میانگین سنی همکاران اسنپ ۳۰ سال و ۲۳۸۱ نفر آنها نسل Z هستند. اسنپ در سال گذشته ۱۴۸ نفر از نیروهای خود را به خاطر مهاجرت از دست داده است.

پراکندگی جغرافیایی منابع انسانی اسنپ

در ادامه این گزارش آمده است که تعداد کل کاربران راننده معاف از کمیسیون در اسنپ ۲۰هزار و ۲۴۴ نفر، تعداد موسسه‌های نیکوکاری ۵۱ موسسه و محبوب‌ترین طرح نیکوکاری کلاب اسنپ هم طرح تامین هزینه ثبت و انجام آزمایش HLA  و درمان کودکان مبتلا به سرطان است.  در حال حاضر بیش از ۱۳ هزار کاربر راننده  و ۴۵ هزار مسافر  دارای معلولیت، نوع معلولیت خود را در اپ اسنپ ثبت کرده و از قابلیت‌های دسترس‌پذیری دیجیتالی اسنپ استفاده می‌کنند.

فایل کامل گزارش سالانه اسنپ را اینجا دریافت کنید
https://pvst.ir/icy
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو