skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بزرگترین چالش حوزه لجستیک، رقابت دولت با بخش خصوصی است

۱۶ تیر ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

فعالان حوزه لجستیک معتقدند رقابت دولت با بخش خصوصی از بزرگ‌ترین چالش‌های حوزه لجستیک است.

به گزارش روابط عمومی تاپین، در آخرین روز از نمایشگاه الکامپ، فعالان اکوسیستم لجستیک ایران درباره وضعیت این صنعت، مزایا و چالش‌های آن گفت‌وگو کردند.مهرداد ملک‌محمدی مدیرعامل تاپین، ایجاد یک زبان مشترک صاحبان کالا و شرکت‌های حمل را یکی از اهداف تاپین عنوان کرد. او، نیازسنجی هر دو طرف را از اقدامات تاپین دانست و تاکید کرد که برای ارائه خدمات لجستیک در یک پلتفرم نیازمند زیرساخت‌های فناوری اطلاعات بودیم و در این زمینه با شرکت پیشتاز راه و شهر در زمینه ایجاد یک نرم‌افزار جامع همکاری کردیم.

پرهام کاظمی هم‌بنیان‌گذار گنجه، هم  به معرفی استارتاپ گنجه پرداخت و گفت: در سال ۹۸ وقتی متوجه اشکالات سیستم لجستیکی دیجی‌کالا به‌عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های ایکامرس ایران شدیم، به دنبال راه‌حلی برای رفع این نواقص بودیم. آن زمان به همراه تیمی از دانشجویان دانشگاه تهران به ایده گنجه رسیدیم و پس از پیاده‌سازی ایده‌هایمان، توانستیم از دیجی‌نکست سرمایه‌ جذب کنیم.

اشکان قراچورلو، مدیر ارشد مهندسی فروش تیپاکس در این پنل از قدمت این شرکت گفت. به گفته اشکان قراچورلو، شرکت‌های تولیدکننده در گذشته محصول‌محور بودند اما در حال حاضر بسیاری از شرکت‌‌ها مشتری محور هستند.

محمد فغانی، مدیرعامل شرکت پیشتاز راه و شهر نیز گفت: ارسال و توزیع خرده‌بار از زمان ایجاد راه‌آهن وجود داشته و بیش از ۳۰ سال است که شرکت صندوق کارکنان راه‌آهن عهده‌دار این فعالیت است و در ۳ سال گذشته وظیفه این کار به شرکت پیشتاز راه و شهر که با برند قطاربار شناخته می‌شود، واگذار شده است. فغانی، ایجاد بازارگاه‌ها، کاهش هزینه‌ها، ارسال انبوه کالاها با بالاترین سرعت را از مزایای قطاربار دانست.

هم‌بنیان‌گذار گنجه، نبود زیرساخت‌های دولتی را یکی از چالش‌های گنجه و دیگر کسب‌وکارهای مشابه دانست. مدیرعامل تاپین نیز با اظهار نگرانی از وضعیت تعامل بخش خصوصی و دولتی در زمینه لجستیک گفت: یکی از مشکلاتی که ما داریم، بحث آزادی اطلاعات است. یکی از چالش‌‌های تمام بازیگران صنعت لجستیک مسئله لوکیشن و آدرس است. اطلاعات کدپستی‌ها و لوکیشن‌ها در اختیار شرکت‌های دولتی مانند شرکت پست است و ما نمی‌توانیم برای بهینه‌سازی خدمات‌مان از این اطلاعات استفاده کنیم.

مدیر ارشد مهندسی فروش شرکت تیپاکس، بر این باور است که با وجود نگاه حاکمیتی‌ موجود، شرکت‌های حوزه لجستیک اگر بتوانند هم‌افزایی رقابتی داشته باشند، می‌توانند اتفاقات خوش‌آیندی را رقم بزنند. او نسبت به مطالبه‌گری نسل‌های جدید اظهار خوش‌بینی کرد. فغانی نیز قیمت‌گذاری دستوری را از مهم‌ترین چالش‌های صنعت لجستیک دانست. در پایان این نشست، مدیرعامل لینک‌اکسپرس با تاکید بر نوآوری در حوزه لجستیک از دولت خواست به جوانان و شرکت‌های فعال در حمل‌ونقل اعتماد کنند.

https://pvst.ir/ica

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو