skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رایتل و شستا در زمینه هوشمندسازی صنایع قرارداد همکاری امضا کردند

سمانه سمیع تحریریه

۱۲ تیر ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

رایتل و شستا تفاهم‌نامه «هوشمندسازی صنایع» را امضا کردند.مدیران هلدینگ شستا این تفاهم‌نامه را بزرگترین تفاهم‌نامه هوشمندسازی صنایع ملی بین شرکت‌‌های تابعه شستا می‌دانند.

به گزارش پیوست، در آخرین روز از نمایشگاه الکامپ ۲۷ نشست خبری امضای تفاهم‌نامه همکاری هوشمندسازی صنایع بین شرکت خدمات ارتباطی رایتل و هلدینگ‌های زیرمجموعه شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) برگزار شد. این تفاهم‌نامه با هدف تامین سامانه‌های هوشمند مدیریت انرژی و آب، پیاده‌سازی سامانه‌های پایش و مدیریت نیروگاه‌های تجدیدپذیر، پیاده‌سازی سامانه‌های مدیریت و پایش تصفیه آب، بین شرکت خدمات ارتباطی رایتل و هلدینگ‌های تابعه شستا منعقد شد. مدیرعامل رایتل حسین ملازاده در این باره گفت: این قرارداد پس از یک سال به نتیجه رسیده است و قدم اول برای یک قرار گرفتن در یک مسیر پربهره است. او در ادامه گفت:در یک سال گذشته رایتل سرعت اینترنت خود را دو برابر کرده و طبق تایید سازمان تنظیم مقررات رایتل در حال حاضر، سریع‌ترین اینترنت را در میان اپراتورهای همراه کشور دارد. طبق آمارهای سامانه نت‌سنج پلاس، سرعت اینترنت رایتل ۱۰ مگابیت بر ثانیه از همراه اول، سریع‌تر است.

او ادامه داد: اپراتورها تا امروز بیشتر در لایه اول توسعه اقتصاد دیجیتال یعنی فراهم کردن زیرساخت‌ها فعالیت کرده‌اند اما در حال حاضر برای ماندگاری در حوزه فناوری نیازمند توسعه فعالیت‌ها هستند. بحث هوشمندسازی و کاربرد اینترنت و تحول دیجیتال در سایر صنایع یکی از حوزه‌هایی است که اپراتورها وارد آن شده‌اند. رایتل از این به بعد در لایه‌ سوم یعنی اینترنت پلاس حضور جدی‌تری خواهد داشت.

عارف نوروزی، مدیرعامل شستا، هم در این مراسم بهره‌گیری از تحول دیجیتال برای بهبود وضعیت اقتصاد کشور را هدف از همکاری با رایتل در حوزه هوشمندسازی صنایع اعلام کرد و گفت: رایتل با ساختار منعطف و چابک خود و برخورداری از نیروهای ماهر توان انجام این ماموریت در همکاری با هلدینگ‌های تخصصی شستا را دارد و کمک بزرگی به صنعت برای افزایش بهره‌وری خواهد کرد.

مدیرعامل شستا در ادامه اضافه کرد: در بسیاری از بخش‌ها بیشتر از ظرفیت اسمی در حال تولید هستیم و نتیجه این شده است که در سال گذشته به ۱۰۰ درصد افزایش درآمد، ۶۰ درصد افزایش تولید و ۱۵۰ درصد افزایش سود رسیده‌ایم. برای سال ۱۴۰۳ هم ۱۵۰ درصد افزایش سود و ۲۴۵ درصد رشد سرمایه‌گذاری را پیش‌بینی کرده‌ایم و برای آن برنامه چیده‌ایم.

به گفته نوروزی تفاهم‌نامه هوشمندسازی صنایع در راستای ارتقای جایگاه ایران در زمینه هوش مصنوعی و سیاست‌های دولت سیزدهم با تکیه بر جهش اقتصاد رقومی و سیاست‌های مندرج بر برنامه‌ هفتم توسعه، بهره‌مندی از ظرفیت‌های هوشمندسازی، هوش مصنوعی صنعتی، گسترش خدمات ارتباطی و تحول دیجیتال در هلدینگ‌های شستا و افزایش بهره‌وری و شفافیت عملکرد شرکت‌های تابعه شستا، به اجرا درآمده است و بر مبنای این تفاهم‌نامه ارائه خدمات هوشمندسازی و ارتباطی به شرکت‌های توسعه انرژی تامین، سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین(تاپیکو)، گروه مالی صبا تامین، سرمایه‌گذاری سیمان تامین، سرمایه‌گذاری صدر تامین، گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین، کشت و دام و صنایع لبنی تامین، گروه صنعتی بارز، سرمایه‌گذاری دارویی تامین (تیپیکو)، شرکت سیمان فارس و خوزستان و افق تامین انرژی سبز، توسط شرکت رایتل به عنوان اپراتور سوم تلفن همراه کشور، انجام خواهد شد.

https://pvst.ir/iaw
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو