skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

گوگل با همکاری تامسون رویترز، مودیز و چند شرکت دیگر برای افزایش اعتبار پاسخ‌های هوش مصنوعی تلاش می‌کند

۱۱ تیر ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

شرکت گوگل برای جلب اعتماد مشتریان تجاری در تلاش است تا توهم‌های هوش مصنوعی خود را به حداقل برساند. این مساله به ویزه برای مدیرانی که نگران این فناوری هستند از اهمیت بالایی برخوردار است. گوگل برای اطمینان خاطر مشتریان تجاری به طرفین معتبری از جمله مودیز (Moody’s)، MSCI، تامسون رویترز و زوم‌اینفو روی آورده است. این چهار خدمت از آغاز سه ماهه جدید از طریق Vertex AI در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند. این خدمات داده‌های با کیفیتی را در اختیار توسعه دهندگان می‌گذارند تا پاسخ‌های مدل خود را براساس آنها اعتبارسنجی کنند.

به گزارش پیوست به نقل از ونچربیت، مودیز به عنوان یکی از غول‌های اعتبارسنجی جهان در جهان مالی از آوازه بلندی برخوردار است. همکاری گوگل با این شرکت می‌تواند اعتماد فعالان تجاری را تا حد قابل توجهی جلب کند.

به لطف این همکاری، توسعه دهندگان می‌توانند از داده‌های با کیفیت و تخصص متخصصان مربوط برای اطمینان از برقراری استاندارد‌ها استفاده کنند. نیک رید، مدیر ارشد محصولی مودیز، این هفته طی یک نشست خبری گفت: «ما در اینجا پیشنهاد کرده‌ایم که داده‌هایمان را در اختیار دیگر افراد می‌گذاریم تا بتوانند پاسخ‌هایشان را براساس آن ارائه کنند و به صورت داخلی یا خارجی برای روابط خود به کار گیرند. از نظر ما ارائه این خدمت از طریق گوگل راهی است تا به کمک مدل‌های آنها و داده‌های ما بتوان بهترین هردو بخش را در کنار بخش جستجوی گوگل، به یک دستیار یا اپلیکیشنی تبدیل کرد که مشتریان خدمات بنیادی از آن استفاده کنند.»

گوگل در حال حاضر نیز در بخش خدمت بنیادی خود جستجو را در اختیار مشتریان می‌گذارد تا کسب‌وکارها بتوانند خروجی چت‌بات جمنای را با «اطلاعات تازه و با کیفیت» از اینترنت تکمیل کنند. اما از این پس گزینه‌های معتبر‌تری در اختیار شرکت‌هایی است که به دنبال منبع اطلاعات هستند و ریسک اطلاعات بی دقت از یک وبلاگ و بازی سئو را پذیرا نیستند.

اما این تمام ماجرا نیست و گوگل از یک خدمت بنیادی با صداقت بالا نیز رونمایی کرده است. این خدمت که از طریق یک پیش‌‌نمایش آزمایشی ارائه می‌شود به گونه‌ای طراحی شده تا سیستم‌های هوش مصنوعی به کمک آن بتوانند با دسته خاصی از اطلاعات بهتر کار کنند. این کار برای وظایفی مثل کار با چندین مستند به صورت همزمان یا استخراج داده‌های مهم از گزارش‌های مالی مفید است. این خدمت از طریق مدل جمنا ۱.۵ فلش پشتیبانی می‌شود.

توماس کوریان، مدیر ارشد اجرایی بخش ابری گوگل، در پاسخ به اینکه آیا همکاری‌های بنیادی جدید و بنیان جدیدی که با صداقت بالا (High-fidelity) شاهدش هستیم، نشان می‌دهد که هوش مصنوعی مولد گوگل «معتبرترین مدل مستند در مقایسه با رقبا است؟» گفت: اول اینکه گوگل از شهرت خود به عنوان «معتبرترین منبع داده‌های اینترنت و درک جهان واقعی» در کنار بخش جستجو برای کمک به افزایش کیفیت هوش مصنوعی با داده‌های اینترنت استفاده می‌کند.

دوم اینکه شرکت گزینه‌هایی را در رابطه با بنیان داده‌ها ارائه می‌کند و «شما مشخص می‌کنید پایه و اساس چه چیزی باشد.» و سوم، بنیان با صداقت بالا، هوش مصنوعی را وادار می‌کند تا توجه بیشتری به پرامت داشته باشد و ارتباط با داده‌هایی مدل ندارد و از این طریق کیفیت پاسخ را بهبود می‌بخشد.

او خاطرنشان کرد: «تمامی این سه عنصر در کنار هم بالاترین سطح کنترل پیرامون کیفیت پاسخ‌های قابل تولید از مدل را در اختیار شما می‌گذارند و ما سعی داریم توهم را کاهش داده و اعتبار مدل‌ها را افزایش دهیم.»

 

https://pvst.ir/i9n

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو